TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
TAURON Liga: Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police. Transmisja w Polsacie Sport
fot.
Developres SkyRes Rzeszów i Grupa Azoty Chemik Police walczą o mistrzostwo Polski.

Rozpoczynamy walkę o mistrzostwo Polski! Na ostatniej prostej do złotego medalu Tauron Ligi pozostali Developres SkyRes Rzeszów i Grupa Azoty Chemik Police. Starcie najlepszej drużyny ligi po sezonie regularnym z obrońcą tytułu mistrza kraju zapowiada się niezwykle emocjonująco. Transmisja meczu Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police w Polsacie Sport.

Gospodynie drogę do finału rozpoczęły od falstartu. W pierwszej konfrontacji podopieczne Stephane'a Antigi uległy drużynie ŁKS Commercecon Łódź 0:3 i dopiero po triumfie w drugim oraz trzecim spotkaniu 3:0, 3:1 potwierdziły swoją wyższość.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Przed finałem w Developresie panuje doskonałe samopoczucie"

 

Policzanki z kolei potrzebowały w półfinale dwóch meczów, by wyeliminować Radomkę Radom. Najpierw siatkarki Ferhata Akbasa wygrały na wyjeździe 3:0, a następnie na własnym terenie 3:1.

 

Rywalizacja w wielkim finale toczy się do trzech zwycięstw. Z racji tego, że ekipa z Podkarpacia była wyżej notowana w fazie zasadniczej, to na jej terenie rozpocznie się walka o mistrzostwo Polski.

 

To będzie pierwsza w historii finałowa rywalizacja obu ekip. W poprzednim sezonie Chemik zgarnął tytuł mistrzowski, a rzeszowianki były wicemistrzyniami, ale rywalizację zakończono po fazie zasadniczej. Policzanki mistrzostwo Polski wywalczyły osiem razy (1994, 1995, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2020), poza tymi sukcesami mają jeszcze w kolekcji jeden brązowy medal (1996). Developres ma szansę na pierwszy tytuł. Największe dotychczasowe osiągnięcia tego klubu to srebrny (2020) i dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2017, 2019).

 

Transmisja meczu Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police od godziny 14.45 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie