Arkadiusz Milik z czwartą bramką w Ligue 1

Arkadiusz Milik zdobył czwartą bramkę w Ligue 1.

Arkadiusz Milik zdobył czwartą bramkę dla Olympique Marsylia w rozgrywkach Ligue 1. Polski napastnik popisał się wyrównującym golem na 1:1 w meczu z Montpellier (3:3).

Milik po raz kolejny zdobył bramkę dla Olympique Marsylia, w którym występuje od stycznia 2021 roku. To czwarte trafienie Polaka w rozgrywkach Ligue 1 i trzeba przyznać, że było ono szczególnej urody.

OM do 42. minuty przegrywało 0:1, aż przy piłce znalazł się właśnie Milik. Polski napastnik przyjął prostopadłe podanie od Boubacara Kamary, minął dwóch obrońców ekipy gospodarzy i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Golkiper był bezradny, a reprezentant Polski pokonał go prostym strzałem w prawy dolny róg.

To czwarte trafienie Polaka w Ligue 1 i jednocześnie piąte w całej przygodzie z francuskim klubem. Milik, który grał do 89. minuty, wystąpił dotychczas w dziesięciu spotkaniach, co oznacza, że średnio zdobywa jedną bramkę na dwa rozegrane mecze.

Ostatecznie, mecz zakończył się remisem 3:3. Gospodarze strzelili wyrównującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. OM grało jednak w "dziesiątkę" od 62. minuty, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Duje Caleta-Car.