ATP w Monte Carlo: Znakomity powrót Kamila Majchrzaka. Polak w finale kwalifikacji

Kamil Majchrzak pokonał Włocha Gianluca Mager 6:3, 6:3.

W sobotę Kamil Majchrzak w znakomitym stylu rozpoczął zmagania w Rolex Monte-Carlo Masters. Polak pokonał Włocha Gianluca Mager 6:3, 6:3. W finale kwalifikacji 26-latek zmierzy się ze zwycięzcą pary Stefano Travaglia - Sumit Nagal.

Majchrzak (ATP 118) nie brał udziału w żadnych zawodach od spotkania z Salwadorem w Pucharze Davisa na początku marca. W tym czasie skupił się na doleczenie urazu prawej nogi. Po przerwie jego forma stała pod znakiem zapytania, ale jak widać "Szumi" powrócił do dobrej dyspozycji.

Polak nie załapał się do głównej drabinki turnieju, dlatego rywalizację w Monte Carlo rozpoczął od kwalifikacji. Zrobił to bardzo udanie, bo w pierwszym spotkaniu pokonał włoskiego tenisistę - Magera (ATP 91) 6:3, 6:3.

W niedzielnym finale kwalifikacji jego rywalem będzie rozstawiony z "dwójką" Włoch Stefano Travaglia (ATP 69) lub Sumit Nagal (ATP 136) z Indii.