Fani Celticu nie uszanowali śmierci księcia Filipa. Puścili fajerwerki w trakcie minuty ciszy

Piłka nożna
Fani Celticu nie uszanowali śmierci księcia Filipa. Puścili fajerwerki w trakcie minuty ciszy
Fot. PAP
Fani Celticu Glasgow nie uszanowali hołdu po śmierci księcia Karola.

Skandaliczne zachowanie kibiców Celticu FC. Fani szkockiej drużyny nie uszanowali minuty ciszy ku czci księcia Filipa i puścili fajerwerki w trakcie upamiętnienia zmarłego członka rodziny królewskiej.

Wyspy Brytyjskie są w żałobie i ogromnym smutku po śmierci księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety zmarł w wieku 99 lat, a wiele klubów angielskiej i szkockiej Premier League upamiętniło nieżyjącego członka rodziny królewskiej w mediach społecznościowych.


Występujące na Wyspach zespoły oddały Filipowi hołd także na boisku poprzedzając swoje spotkania symbolicznymi dwiema minutami ciszy. Na taki sam krok zdecydowali się piłkarze Celticu FC i Livingston, którzy w sobotę rozgrywali na Celtic Park ligowe spotkanie. Podniosłą chwilę zakłócili jednak fani drużyny z Glasgow, którzy umyślnie odpalili w tym samym momencie fajerwerki.

 


Kilku zawodników obu drużyn spoglądało w górę w niebo podczas ciszy, słysząc liczne i długie wybuchy, a na niesmaczny i niepotrzebny gest kibiców uwagę zwrócił także brytyjski komentator.

 


- Myślę, że to były jakieś fajerwerki wybuchające poza Celtic Park. Nie jestem pewien, co to było, ale słychać kilka głośnych huków - powiedział relacjonujący spotkanie dziennikarz.


Celtic pokonał Livingston 6:0, ale prasa wyraźnie skupiła się na wydarzeniach pozaboiskowych. Oburzeni są także internauci, którzy wyrażali głosy sprzeciw w mediach społecznościowych.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie