Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Sandecja Nowy Sącz w 24. kolejce Fortuna 1 Ligi podejmie na własnym terenie Zagłębie Sosnowiec, które walczy o utrzymanie. Relacja na żywo z meczu Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec na Polsatsport.pl.

Obie ekipy wysoko wygrywały poprzednie spotkania. Sandecja rozbiła w Olsztynie miejscowy Stomil aż 4:1. Z kolei Zagłębie nieoczekiwanie pokonało ostatnio dobrze radzący sobie Widzew Łódź 3:0.

 

Nowosądeczanie są jednak nie do zatrzymania. Od dwunastu spotkań nie doznali żadnej porażki. Mimo to, w oficjalnych spotkaniach Sandecja wygrywała z sosnowiczanami tylko raz. W 2017 roku na własnym stadionie ekipa z Małopolski rozgromiła rywali 5:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Trzy czerwone kartki w trzech meczach z rzędu! Wstydliwa passa

 

Szanse na to, że historia zatoczy koło? Spore, bo sosnowiczanie zdobyli do tej pory tylko trzy punkty na wyjeździe, nie wygrywając żadnego, z jedenastu meczów. Poza Sosnowcem tracą jednak średnio 1.45 gola co mecz, także raczej nie powinniśmy spodziewać się aż tak dużej ilości bramek, jak przed trzema laty.

 

W przeszłości trener gospodarzy Dariusz Dudek prowadził ekipę z Sosnowca. Z kolei obecny szkoleniowiec Zagłębia - Kazimierz Moskal był zwierzchnikiem graczy z Nowego Sącza.

 

Bezpośredni awans do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, zaś trzecim klubem z promocją będzie zwycięzca meczów barażowych z udziałem ekip z miejsc 3-6.

 

Relacja na żywo z meczu Sandecja Nowy Sącz – Zagłębie Sosnowiec na Polsatsport.pl. Początek od godziny 16:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie