Mityng w Columbii: DeAnna Price rzuciła młotem 78,60 m

Inne
Mityng w Columbii: DeAnna Price rzuciła młotem 78,60 m
fot. PAP/EPA
istrzyni świata z Dauhy (2019) Amerykanka DeAnna Price rzuciła młotem 78,60 m na mityngu w Columbii.

Mistrzyni świata z Dauhy (2019) Amerykanka DeAnna Price rzuciła młotem 78,60 m na mityngu w Columbii. To nie tylko najlepszy w tym roku wynik, ale i rekord Ameryki Północnej. W historii lepsze rezultaty osiągnęły tylko Anita Włodarczyk i Niemka Betty Heidler.

Lekkoatletyczny sezon na dobre się jeszcze nie zaczął. Pojawiają się jednak już pierwsze wyniki. Często są to starty kontrolne na koniec zgrupowań. Wynik Price - na tym etapie przygotowań - jest sporym zaskoczeniem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Diamentowa Liga: Mityng w Oslo odwołany

 

Amerykanka już w poprzednich latach błyszczała formą i z roku na rok się poprawia. Jej największym sukcesem jest złoto mistrzostw świata w Dausze. Tam nie startowała już rekordzistka globu Włodarczyk, która leczyła kontuzję.

 

Price wydaje się być jej najgroźniejszą rywalką w walce o trzeci złoty medal igrzysk w Tokio. Polka straciła dwa ostatnie sezony i wiele się w jej sportowym życiu zmieniło. Przeszła operacje kolana, zmieniła trenera i przebywa głównie za granicą. Ostatnio krąży między Katarem, gdzie rezyduje jej trener Chorwat Ivica Jakelic a Turcją, gdzie jeździ też na zgrupowania do Belek.

 

Do Price należał także poprzedni rekord Ameryki Północnej. Był gorszy o 36 cm. Jej piątkowy rzut na 78,60 m jest najlepszym wynikiem osiągniętym na świecie od sierpnia 2018 roku.

 

Rekord globu należy do Włodarczyk. W 2016 roku na PGE Narodowym w trakcie Memoriału Kamili Skolimowskiej osiągnęła 82,98. Drugi najlepszy w historii wynik należy do Niemki Heidler, która w 2011 roku uzyskała na mityngu w Halle 79,42.

 

Najważniejszą imprezą tego roku mają być igrzyska olimpijskie w Tokio.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze