NHL: Dziewięć goli Blues, hat-trick Ryana O'Reilly'ego

Hokeiści St. Louis Blues pokonali Minnesota Wild 9:1.

Hokeiści St. Louis Blues pokonali Minnesota Wild 9:1 w piątkowym meczu ligi NHL. Hat-trickiem popisał się Ryan O'Reilly.

30-letni O'Reilly jest zawodnikiem Blues od 2018 roku. W dziewięciu spotkaniach przeciwko Wild zdobył 11 punktów (sześć bramek, pięć asyst). W piątek wpisał się na listę strzelców w 22., 25. i 51. minucie.

Drużynie z St. Louis, mistrz NHL z 2019 roku, zabrakło jednego gola do osiągnięcia sprzed 10 lat, kiedy wygrała z Detroit Red Wings 10:3.

W Las Vegas miejscowi Golden Knights triumfowali w spotkaniu z Arizona Coyotes 7:4. Już po dziewięciu minutach na tablicy był wynik 4:0 i zanosiło się na pogrom "Kojotów". W 25. minucie gospodarze podwyższyli na 5:0, zaś przyjezdni pierwsze trafienie zanotowali dopiero w ostatnich sekundach drugiej tercji.

Początek trzeciej odsłony należał do Coyotes, którzy doprowadzili do wyniku 3:5. W 50. minucie Reilly Smith uzyskał swoją drugą bramkę i było 6:4 dla "Złotych Rycerzy", ale przyjezdni odpowiedzieli golem po zaledwie 15 sekundach. Rezultat ustalił Max Pacioretty na 55 sekund przed końcową syreną w swoim 800. występie.

Trzy asysty zanotował Phil Kessel z Coyotes, który rozegrał 885. mecz z rzędu w NHL. Na liście aktywnych zawodników przed nim są tylko: Keith Yandle (906) i Patrick Marleau (893).