Premier League: Wygrane Chelsea i Liverpoolu

Chelsea rozbiła Crystal Palace 4:1.

Walczące o miejsca w najlepszej czwórce Chelsea i Liverpool wygrały swoje mecze w 31. kolejce Premier League. Piłkarze ze stolicy pokonali na wyjeździe Crystal Palace 4:1, a "The Reds" u siebie Aston Villę 2:1.

Chelsea zaczęła od mocnego uderzenia i już po dziesięciu minutach prowadziła 2:0. Na listę strzelców wpisali się Kai Havertz oraz Christian Pulisic. W 30. minucie podwyższył natomiast Kurt Zouma. W drugiej połowie najpierw dla gospodarzy trafił Christian Benteke, a w 78. minucie wynik ustalił Pulisic.

- Pierwsze pół godziny w naszym wykonaniu było rewelacyjne. Później zaczęliśmy grać trochę niedokładnie, ale po stracie gola nastąpiła właściwa reakcja. Ten mecz to krok we właściwym kierunku - ocenił trener Chelsea Thomas Tuchel.

Liverpool wygrał natomiast w szczęśliwych okolicznościach, po golu Trenta Alexandra-Arnolda w doliczonym przez sędziego czasie gry. Tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Ollie Watkins, a w 57. minucie wyrównał Mohamed Salah.

Chelsea i Liverpool walczą o miejsca w najlepszej czwórce i tym samym prawo gry w prestiżowej Lidzie Mistrzów. Londyńczycy są obecnie na czwartej pozycji, a "The Reds" na piątej z dwoma punktami straty.

W pierwszym sobotnim meczu niespodziewanej porażki doznał prowadzący w tabeli Manchester City. Podopieczni trenera Josepa Guardioli ulegli na własnym stadionie Leeds United 1:2. Rezerwowym gości był Mateusz Klich.

Bohaterem spotkania był reprezentant Irlandii Północnej Stuart Dallas, który zdobył oba gola dla zwycięzców. Najpierw krótko przed przerwą, a później w doliczonym czasie drugiej połowy. W 76. minucie dla gospodarzy trafił Ferran Torres.

Beniaminek z Leeds, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, a już 14. w sezonie, z dorobkiem 45 punktów jest na dziewiątej pozycji.

"The Citizens" nadal prowadzą w tabeli z 14-punktową przewagą nad Manchesterem United, który w tym momencie rozegrał jednak dwa spotkania mniej. W niedzielę wicelider zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur.