TAURON Liga: E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź

Siatkówka
TAURON Liga: E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź
fot. PAP
E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom pokonała ŁKS Commercecon Łódź w pierwszym spotkaniu TAURON Ligi o trzecie miejsce. Gospodynie zafundowały niezwykły zwrot akcji w pierwszym secie, w którym przegrywały już siedmioma punktami. Ostatecznie ta partia i cały mecz padł ich łupem.

Spotkanie zdecydowanie lepiej otworzyły siatkarki z Łodzi, które szybko wypracowały przewagę. Po drugiej stronie boiska nie brakowało z kolei licznych błędów, zarówno tych w ataku, jak i przy zagrywce. Gdy już wydawało się, że siatkarkom z Łodzi nic nie wydrze zwycięstwa z rąk… gospodynie zdobyły osiem punktów z rzędu! To one zapisały tę partię na swoim koncie.

 

ZOBACZ TAKŻE: TAURON Liga: Jelena Blagojević jak Cristiano Ronaldo! Kapitalne zagranie nogą w finale

 

Podbudowane wygraną radomianki już na początku drugiej partii odskoczyły rywalkom. Później gra toczyła się co prawda punkt za punkt, jednak gospodynie nie pozwoliły łodziankom ani razu wyjść na prowadzenie. Skuteczna gra i zdecydowanie mniejsza liczba popełnianych błędów pozwoliła im wygrać kolejną odsłonę. 

 

Poirytowane Łódzkie Wiewióry poprawiły swoją grę w trzeciej partii, wypracowując czteropunktową przewagę (4:8). Na nic zdały się jednak starania przyjezdnych, bo radomiankom udało się doprowadzić do remisu i objąć prowadzenie. Później to one dyktowały tempo spotkania, które ostatecznie padło ich łupem.

 

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

MVP: Bruna Honorio Marques

 

E.LECLERC MOYA Radomka Radom: Katarzyna Skorupa, Ana Bjelica, Samara Rodrigues de Almeida, Bruna Honorio Marques, Justyna Łukasik, Kornelia Moskwa - Agata Witkowska (libero) - Andressa Picussa, Renata Biała

 

ŁKS Commercecon Łódź: Britt Bongaerts, Aleksandra Wójcik, Katarina Lazovic, Nadja Ninkovic, Klaudia Alagierska, Katarzyna Zaroślińska-Król - Magdalena Saad (libero) - Joanna Pacak, Anna Kalandadze, Aleksandra Pasznik.

 

Stan rywalizacji: 1-0 dla E.LECLERC MOYA Radomki Radom. Gra do trzech zwycięstw.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze