Tokio 2020: Helen Glover na dobrej drodze na igrzyska

Inne
Tokio 2020: Helen Glover na dobrej drodze na igrzyska
fot. PAP/DPA
Dwukrotna mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Brytyjka Helen Glover.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Brytyjka Helen Glover, mama trójki dzieci, w tym 15-miesięcznych bliźniąt, która wróciła do treningów w styczniu, razem z Polly Swann wygrała eliminacje i awansowała do niedzielnego finału mistrzostw Europy w Varese w dwójce bez sterniczki.

Wioślarki, które nie pływały razem przez pięć lat, wygrały eliminacje bez problemów, prowadzać od startu do mety. Celem 34-letniej Glover jest zakwalifikowanie się do Tokio. Byłaby pierwszą mamą w historii brytyjskiego wioślarstwa, która otrzyma nominację.

 

- To dla mnie (powrót do rywalizacji) fascynująca podróż i wyzwanie. Mam nadzieję, że wrócę z Varese z jakimś sukcesem, by móc opowiadać o nim dzieciom. Chcę być inspiracją dla innych. "Moje" Tokio to projekt, nad którym pracuję razem z rodziną - powiedziała „Daily Mail” Glover.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Ostatnie igrzyska Allyson Felix

 

Brytyjka ma trzyletniego synka oraz 15-miesięczne bliźnięta - córeczkę i drugiego chłopca. Glover triumfowała w konkurencji dwójki bez sterniczki w Londynie (2012) i w Rio de Janeiro (2016). Pierwsze złoto wywalczyła w 2012 roku zaledwie po czterech latach treningów.

 

O jej nadzwyczajnej wydolności świadczy fakt, iż w 2017 roku zadebiutowała w maratonie. W Londynie uzyskała znakomity czas - 3:05.25 (114. miejsce).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze