Zbigniew Boniek zdradził, gdzie Polacy zagrają na Euro 2020? Tajemniczy wpis prezesa PZPN

Piłka nożna
Zbigniew Boniek zdradził, gdzie Polacy zagrają na Euro 2020? Tajemniczy wpis prezesa PZPN
fot. Cygrasport
19 kwietnia ma zapaść ostateczna decyzja, gdzie reprezentacja Polski rozegra mecze fazy grupowej mistrzostw Europy.

19 kwietnia ma zapaść ostateczna decyzja, gdzie reprezentacja Polski rozegra mecze fazy grupowej mistrzostw Europy. Jeszcze do niedawna mowa była o Dublinie i Bilbao, jednak wszystko wskazuje na to, że będą to zupełnie inne destynacje. Prezes PZPN Zbigniew Boniek zasugerował jakich kierunków możemy się spodziewać.

W piątek UEFA oficjalnie poinformowała, że osiem z dwunastu miast-gospodarzy otworzy stadiony dla kibiców. To warunek konieczny, by zachować dotychczasowy format turnieju. W związku z trwającą pandemią Dublin i Bilbao nie mogą jednak zagwarantować, że wpuszczą fanów na trybuny, a to właśnie w tych miastach reprezentacja Polski miała rozegrać spotkania grupowe Euro 2020.

 

ZOBACZ TAKŻE: UEFA postawiła ultimatum miastom-gospodarzom! Mają dziesięć dni na decyzję

 

Monachium oraz Rzym również nie potwierdziły, czy będą w stanie sprostać wymaganiom UEFA. Na razie włodarze europejskiej federacji dali im czas do 19 kwietnia na podjęcie ostatecznych decyzji. Jeśli te cztery miasta nie spełnią wymagań, to prawdopodobnie stracą prawo do organizacji turnieju.

 

Zbigniew Boniek tajemniczym wpisem w mediach społecznościowych zasugerował gdzie kadra Biało-Czerwonych może rywalizować na mistrzostwach kontynentu.

 

"A gdyby tak Londyn i Sewilla" – napisał na Twitterze prezes PZPN.

 

 

Oficjalnego stanowiska wciąż brakuje, ale wszystko powinno się wyjaśnić w drugiej połowie kwietnia. Natomiast pewne jest, że reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na Euro 2020 14 czerwca. Jej rywalami będą kolejno Słowacja, Hiszpania oraz Szwecja.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie