ATP w Monte Carlo: Kamil Majchrzak nie zagra w turnieju głównym

Kamil Majchrzak nie zagra w turnieju głównym.

Kamil Majchrzak w decydującej rundzie kwalifikacji do prestiżowego turnieju Rolex Monte-Carlo Masters przegrał z włoskim tenisistą Stefano Travaglią 4:6, 6:3, 2:6 i nie wystąpi w głównej imprezie.

W pierwszym etapie kwalifikacji do turnieju ATP na ziemnych kortach w Monte Carlo Majchrzak (ATP 118) bez większego problemu pokonał Włocha Gianlukę Magera (ATP 91) 6:3, 6:3. Awansował do decydującej rundy, gdzie zmierzył się z 69. rakietą świata Travaglią.

W premierowym secie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego początkowo radził sobie znakomicie. W czwartym gemie przełamał Włocha 3:1, po czym rywal wykorzystał break pointa, doprowadził do wyrównania i ostatecznie wygrał 6:4.

W drugiej odsłonie Polak odrobił lekcję, wyeliminował błędy, które zdarzały mu się w poprzedniej partii i wygrał 6:3. Jednak w decydującym secie to Travaglia dyktował warunki, szybko przełamał Polaka i zwyciężył 6:2.

Mimo porażki Majchrzaka kibice będą mogli śledzić poczynania innych polskich tenisistów. W turnieju ATP 1000 w Monte Carlo wystąpią Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot.