Michał Sokołowski poprowadził De'Longhi do kolejnego zwycięstwa w lidze włoskiej

Reprezentant Polski Michał Sokołowski w kolejnym meczu był najlepszym strzelcem De’Longhi Treviso.

Reprezentant Polski Michał Sokołowski w kolejnym meczu był najlepszym strzelcem De’Longhi Treviso. W niedzielę zdobył 23 punkty i poprowadził drużynę do wygranej z Banco di Sardegna Sassari 89:85 w 26. kolejce włoskiej ekstraklasy koszykarzy.

Przebywał na parkiecie 28 minut. Trafił pięć z sześciu rzutów za dwa punkty, trzy z sześciu za trzy oraz cztery z pięciu wolnych. Miał także zbiórkę, dwie asysty, trzy przechwyty i dwie straty.

We Włoszech skrzydłowy z Pruszkowa, który sezon rozpoczynał w Legii Warszawa, notuje średnio 13,7 pkt, 4,5 zbiórki i 2,3 asysty.

Drużyna De'Longhi odniosła w niedzielę ósme kolejne zwycięstwo. W 25 spotkaniach Lega A ma bilans 14-11 i zajmuje szóste miejsce w 16-zespołowej stawce. Banco di Sardegna (14-8) jest czwarty. W tabeli prowadzi Armani Mediolan (18-5), który mecz tej kolejki rozegra wieczorem.