MŚ sztafet: Australia zrezygnowała z przyjazdu do Polski

Inne
MŚ sztafet: Australia zrezygnowała z przyjazdu do Polski
fot. PAP/EPA
Australijska Federacja Lekkiej Atletyki ogłosiła w niedzielę, że nie wyśle reprezentacji na IAAF World Relays.

Australijska Federacja Lekkiej Atletyki ogłosiła w niedzielę, że nie wyśle reprezentacji na IAAF World Relays – mistrzostwa świata sztafet, które odbędą się w dniach 1-2 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Jak podano w komunikacie, powodem jest sytuacja zdrowotna w Polsce i Europie w związku z pandemią COVID-19. - Rezygnacja jest rozczarowująca dla sportowców, ale została podjęta po dokładnej analizie wszystkich zagrożeń dotyczących podróżowania do Polski i obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Australii – przyznał prezes australijskiej federacji lekkoatletycznej Darren Gocher.

 

ZOBACZ TAKŻE: Diamentowa Liga: Mityng w Oslo odwołany

 

Australijczycy zapowiedzieli, że przeprowadzą w czerwcu lokalne zawody dla sztafet, będące kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

MŚ w sztafetach zostaną rozegrane po raz piąty. Wcześniej trzykrotnie gospodarzem były Bahamy (2014, 2015, 2017), a następnie Jokohama (2019). To właśnie w Japonii sztafeta Polek, prowadzona przez trenera Aleksandra Matusińskiego, wygrała rywalizację na dystansie 4x400 m. W Chorzowie biało-czerwone będą bronić tytułu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze