MŚJ w szermierce: Brązowy medal drużyny polskich szpadzistek

Inne
MŚJ w szermierce: Brązowy medal drużyny polskich szpadzistek
Fot. PAP
Drużyna polskich szpadzistek wywalczyła brązowy medal na zakończenie szermierczych mistrzostw świata juniorów (do lat 20).

Drużyna polskich szpadzistek wywalczyła brązowy medal na zakończenie szermierczych mistrzostw świata juniorów (do lat 20). Łącznie biało-czerwoni stanęli w Kairze na podium czterokrotnie, w tym dwa razy na najwyższym stopniu.

Zespół szpadzistek walczył w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt i Zofia Janelli (obie KS Szpada Wrocław).

 

Polki w półfinale przegrały z późniejszymi triumfatorkami - Rosjankami 36:45, a w meczu o trzecie miejsce pokonały ekipę Egiptu 45:29.

 

Biało-czerwoni zakończyli występ w Kairze z dorobkiem czterech medali. Złoto indywidualnie w szpadzie zdobyli Klasik i Antoni Socha (PKSzerm. Warszawa), a po brąz w szabli - również w kategorii juniorów - sięgnął Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice).

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚJ w szermierce: Złote szpady kadetów Klasik i Sochy

 

Wśród kadetów (do lat 17), którzy także rywalizowali w stolicy Egiptu - polscy szermierze na podium nie stanęli.

 

- Cztery medale to świetny występ, który - podobnie jak wcześniejsze wyniki seniorów w zawodach Pucharu Świata - potwierdza, że mimo trudności nie zmarnowaliśmy roku pandemii. Mieliśmy pomysł, plan, którego realizacja przełożyła się na bardzo dobre osiągnięcia po powrocie do międzynarodowej rywalizacji - powiedział PAP prezes PZSzerm. Adam Konopka.

 

Kolejnymi ważnymi zawodami szermierczymi będzie europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio, który w Madrycie z udziałem piątki Polaków rozegrany zostanie w dniach 24-25 kwietnia.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze