Polka zdobędzie mistrzostwo Włoch! Joanna Wołosz i Malwina Smarzek w finale

Siatkówka
Polka zdobędzie mistrzostwo Włoch! Joanna Wołosz i Malwina Smarzek w finale
fot. Cyfrasport
Joanna Wołosz i Malwina Smarzek w finale Serie A.

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie czy Igor Gorgonzola Novara z Malwiną Smarzek? Która z tych ekip wywalczy złoty medal Serie A, przekonamy się już niedługo. Finałowa rywalizacja rozpocznie się 17 kwietnia, a zakończy maksymalnie tydzień później. Na razie tylko jedno jest pewne, mistrzostwo Włoch święcić będzie jedna z reprezentantek Polski.

Siatkarki Imoco Volley rozgrywają znakomity sezon. Tym razem potwierdziły to w półfinałach fazy play-off. W sobotę podopieczne Daniele Santarelliego dopełniły formalności i drugi raz pokonały Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak 3:0 (25:23, 25:19, 25:15). Mimo że atakująca wywalczyła 10 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką w zespole, to nie wystarczyło, by pokonać hegemona z Conegliano. Dzięki temu to drużyna rozgrywającej mogła świętować 61. zwycięstwo w tym sezonie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Imoco Volley (@imocovolley)

 

Wołosz i spółka walkę o mistrzostwo Włoch stoczy z ekipą Smarzek, która w weekend wygrała drugie spotkanie z Saugellą Monza 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:23). Podobnie jak koleżanka z reprezentacji atakująca zdobyła w półfinale 10 punktów.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Igor Volley Novara (@igor_volley)

 

Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Igor Gorgonzola a Imoco Volley zostanie rozgrany już 17 kwietnia. Rywalizacja o mistrzostwo kraju toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Rewanż zaplanowany jest na 20 kwietnia w Novarze, a ewentuale trzecie spotkanie odbędzie się 24 kwietnia w Conegliano.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze