Challenger Split: Kacper Żuk - Tristan Lamasine. Relacja i wynik na żywo

Tenis

W poniedziałek Kacper Żuk wystąpi w finale challengera w chorwackim Splicie. Zmierzy się w tam z rozstawionym z "siódemką" Francuzem Tristanem Lamasine. Relacja i wynik na żywo spotkania Kacper Żuk - Tristan Lamasine od godziny 10.30 na Polsatsport.pl.

Dzień wcześniej w meczu półfinałowym Polak uporał się z Milim Poljicakiem 6:3, 6:2. Nie było to żadną niespodzianką, biorąc pod uwagę, że Żuk zajmuje 221. miejsce w rankingu ATP, podczas gdy jego niedzielny rywal - 1844. 

 
Teraz pora na starcie z rozstawionym z "siódemką" Francuzem Tristan Lamasine, który będzie dużo poważniejszym przeciwnikiem (255. miejsce w rankingu).
 
 
To drugi challener rozgrywany w Splicie. W pierwszym turnieju Polak dotarł do półfinału, jednak tam zatrzymał go Słoweniec Blaz Kavcic. Żuk nie miał tam łatwej przeprawy. Już w pierwszej rundzie trafił na rozstawionego z "jedynką" Pedro Sousę, ale ostatecznie mecz zakończył się przedwcześnie z powodu kontuzji rywala. 

 

Najtrudniejsze wydawało się jednak spotkanie ćwierćfinałowe, w którym 22-latek zmierzył się z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem. Polak przetrwał niewielki kryzys na początku meczu, kiedy musiał bronić czterech break pointów, a w tie breaku wyszedł ze stanu 1:3. W kolejnym secie od razu zyskał przewagę i wygrał, pokonując rywala 6:3.

 

Czy Żukowi uda się po raz kolejny zaprezentować tak dobrą dyspozycję?

 

Relacja i wynik na żywo spotkania Kacper Żuk - Tristan Lamasine od godziny 10.30 na Polsatsport.pl.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze