Conor McGregor nie dotrzymał słowa w sprawie akcji charytatywnej?

Sporty walki
Conor McGregor nie dotrzymał słowa w sprawie akcji charytatywnej?
fot. PAP
Czy Conor McGregor minął się z prawdą?

Dustin Poirier (27-6-1NC, 13 KO, 7 SUB) oskarżył Conora McGregora (22-5, 19 KO, 1 SUB) o to, że nie wywiązał się on z obiecanej darowizny, jaką miał przekazać na cele charytatywne. Irlandczyk odpowiedział rywalowi za pośrednictwem Twittera i między zawodnikami doszło do słownej przepychanki.

Przed walką podczas styczniowej gali UFC 257 Poirier i McGregor uzgodnili, że obaj przekażą część swojego wynagrodzenia na rzecz fundacji Amerykanina, noszącej nazwę "The Good Fight Foundation". Po przegranej Irlandczyka dyrektor generalny McGregor Sports & Entertainment Alan Geraghty potwierdził, że jego klient przekazał na cele charytatywne 500 000 dolarów darowizny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Drastyczne sceny na gali UFC! Marquez prawie udusił rywala (WIDEO)

 

Jednak zdaniem Poiriera czek, który miał zostać wysłany do jego żony Jolie, nigdy nie dotarł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gamrot - Holtzman. Skrót walki (WIDEO)

"Całkiem zabawne przepowiednie Conor... Przepowiedziałeś także darowiznę na rzecz mojej fundacji, jednak twój sztab zaraz po walce przestał odpowiadać na wszelkie próby kontaktu z naszej strony. Do zobaczenia wkrótce! 10 lipca nastąpi spłata długu!" - napisał Poirier na Twitterze.

 

 

"The Notorious" odpowiedział przeciwnikowi, z którym 10 lipca zmierzy się na gali UFC 264 w Las Vegas.

 

"Darowizny, a nie długu. Czekaliśmy na plany dotyczące wykorzystania tych środków, ale nigdy nie zostały nam one przedstawione. Robię tak ze wszystkimi darowiznami, gdyż chcę wiedzieć, na co przeznaczam pieniądze. Działam tylko w taki sposób, i to w przypadku wszystkich fundacji. Wziąłeś walkę ze mną, zamiast bić się o pas, co pokazuje, że miałem co do ciebie rację" - odgryzł się Irlandczyk.

 

 

Na koniec Poirier napisał, że w lipcu po raz kolejny pokona McGregora.

 

ZOBACZ TAKŻE: Brutalny nokaut w wadze ciężkiej! Rywal padł jak rażony piorunem (WIDEO)

 

"Ok, darowizna, nigdy nie miałem na myśli, że miał to być dług. Zaoferowałeś pomoc, przyjęliśmy ją, ale tak ja powiedziałem, twój sztab przestał odpowiadać na nasze maile dotyczące przekazania funduszy. 10 lipca znów poczujesz smak porażki" - napisał Amerykanin.

 

 

W styczniu obaj zawodnicy spotkali się w oktagonie po raz drugi w karierze i, w przeciwieństwie do pierwszej walki, tym razem górą był "The Diamond", który zwyciężył poprzez TKO w drugiej rundzie. Na lipcowej gali zobaczymy trzeci pojedynek Poiriera z McGregorem.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie