Media: Jest decyzja w sprawie zaszczepienia polskich sportowców przed igrzyskami w Tokio

Inne
Media: Jest decyzja w sprawie zaszczepienia polskich sportowców przed igrzyskami w Tokio
fot. PAP
Polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przeciw Covid-19 przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, polscy sportowcy zostaną zaszczepieni przeciw Covid-19 przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

Zdaniem dziennikarzy RMF FM, kadra ma zostać zaszczepiona do czerwca. Wszystko po to, żeby móc bezpiecznie uczestniczyć w igrzyskach. Część sportowców miała już otrzymać szczepionki - między innymi lekkoatleci będący żołnierzami wojska polskiego. Podobnie sprawa ma się w przypadku sportowców pracujących jako wykładowcy akademiccy, którzy również otrzymali szczepionki z osobnej puli.

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Ostatnie igrzyska Allyson Felix


Igrzyska w Tokio mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia. W przeprowadzonej ankiecie 72 procent Japończyków opowiedziało się za odwołaniem lub kolejnym opóźnieniem igrzysk olimpijskich w Tokio. Powodem są obawy o rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Jeśli chodzi o inne reprezentacje przygotowujące się do najważniejszej imprezy w roku, Kenia rozpoczęła już szczepienia olimpijczyków i paraolimpijczyków przed igrzyskami w Tokio. Na stadionie Kasarani w Nairobi pierwszą dawkę leku przyjęło 75 sportowców, którzy trenują na tym obiekcie w tzw. "bańce". Komitet olimpijski kraju poinformował, że program szczepień obejmie 3500 osób.

BS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie