MŚ w wioślarstwie: Dwukrotna mistrzyni olimpijska zadedykowała medal swoim dzieciom

Helen Glover zadedykowała najnowszy medal swoim dzieciom.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w wioślarstwie Brytyjka Helen Glover, która zdobyła złoto mistrzostw Europy w Varese w rywalizacji dwójek bez sterniczki, w pierwszym starcie od blisko pięciu lat, zadedykowała medal trójce swoich małych dzieci.

„Misiaczku Logie, mały Kicie, moja Bo. To dla was” - napisała na Twitterze, prezentując złoty medal.

Jest mamą blisko trzyletniego Logana oraz 15-miesięcznych bliźniąt - synka Kita Nathana oraz córeczki Willow Bo. Do treningów wróciła w styczniu.

Z Polly Swann, z którą wywalczyła złoto w Varese, nie pływała od czasu sukcesu w igrzyskach w Rio de Janeiro. Pierwsze olimpijskie złoto w 2012 roku zdobyła zaledwie po czterech latach treningów.

Glover wyznała, że miała wątpliwości przed startem w finale w Varese.

- Dopadły mnie wątpliwości. To głupie, bo przecież robię to codziennie na treningach…. Ale wyścig o stawkę sprawia jednak, że obawy wychodzą na jaw. "Zgniotłam" te myśli i mogę iść do przodu, realizować cel, być takim sportowcem, jakim chcę - powiedziała na mecie Glover.

Celem 34-letniej zawodniczki jest zdobycie kwalifikacji do Tokio. Byłaby pierwszą mamą w historii brytyjskiego wioślarstwa, która otrzyma nominację.