Bernardo Rezende trenerem reprezentacji Francji

Siatkówka
Bernardo Rezende trenerem reprezentacji Francji
Fot. PAP
Bernardo Rezende

Bernardo Rezende objął posadę trenera reprezentacji Francji. Legendarny szkoleniowiec poprowadzi "Trójkolorowych" po igrzyskach olimpijskich w Tokio, zastępując tym samym aktualnego selekcjonera Laurenta Tilliego.

Przełomowa zmiana na stanowisku trenera reprezentacji Francji! Nowym selekcjonerem "Trójkolorowych" został legendarny Bernardo Rezende. Brazylijczyk obejmie kadrę po igrzyskach olimpijskich w Tokio.

 

Aktualnie francuską reprezentację prowadzi Laurent Tillie, który zapowiedział już, że po igrzyskach pożegna się ze swoim stanowiskiem. Jego kolejnym krokiem będzie objęcie Panasonic Panthers. Wśród kandydatów do zastąpienia Tilliego wymieniało się również m.in. Stephane'a Antigę, ale ostatecznie to były trener Brazylii z jej "złotego okresu" poprowadzi "Trójkolorowych".

 


ZOBACZ TAKŻE: Znamy diagnozę w sprawie kontuzji Taylora Sandera

 

Rezende to legenda światowej sceny siatkarskiej. Był selekcjonerem zarówno żeńskiej, jak i męskiej kadry Brazylii. Kojarzony jest głównie z tą drugą drużyną. Osiągnął z nią mnóstwo sukcesów, do których można zaliczyć m.in. dwa złote medale igrzysk olimpijskich, trzy złote medale mistrzostw świata, pięć złotych medali mistrzostw Ameryki Południowej czy też osiem triumfów w Lidze Światowej.

ZOBACZ TAKŻE: Tego obawiali się kibice! Brazylijska gwiazda zakończyła karierę reprezentacyjną

 

Nowy trener Francuzów pożegnał się z "Canarinhos" w 2017 roku i skupił się na pracy w Rio de Janeiro Volei Clube, który występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze