Policjanci zatrzymali 17 pseudokibiców Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Policjanci zatrzymali 17 pseudokibiców Lechii Gdańsk
fot. PAP

Policjanci zatrzymali 17 osób, które mają związek z dewastacją murali i elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni. Zatrzymani to pseudokibice Lechii Gdańsk w wieku od 16 do 35 lat . Odpowiedzą oni m.in. za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia.

Jak poinformował w niedzielę PAP kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zatrzymania mężczyzn doszło w nocy z czwartku na piątek na jednym z parkingów w Gdańsku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz złapany na gorącym uczynku. Został zatrzymany przez policję i ma poważne problemy

 

- Na zaciemnionej części jednego z gdańskich parkingów policjanci zauważyli kilka pojazdów i grupę mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty. Jak się okazało były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki - przekazał Sienkiewicz.

 

Jak dodał, wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani; było to 17 osób w wieku od 16 do 35 lat. Policjanci sprawdzili też ich samochody. W bagażnikach mundurowi znaleźli puszki z farbami w aerozolu, zabrudzona nią odzież, ochraniacze na zęby i nogi, maczetę oraz emblematy drużyny piłkarskiej.

 

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby mają związek ze zniszczeniem murali oraz elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni, a także sąsiadujących z nim budynków. - Sprawcy nanosili tam wulgarne napisy - wyjaśnił Sienkiewicz.

 

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Dodatkowo trzech z nich usłyszało zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze