Puchar Davisa: Tegoroczny turniej finałowy w Madrycie, Innsbrucku i Turynie

Tenis
Puchar Davisa: Tegoroczny turniej finałowy w Madrycie, Innsbrucku i Turynie
fot. Cyfrasport
Tegoroczny Puchar Davisa odbędzie się w Madrycie, Innsbrucku i Turynie.

Tegoroczny turniej finałowy Pucharu Davisa został wydłużony do 11 dni i rozgrywany będzie w trzech miastach - przekazała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Do Madrytu, który gospodarzem był też w 2019 roku, dołączyły Innsbruck i Turyn.

W 2019 roku odbyła się pierwsza edycja w formule z turniejem finałowym, który wówczas trwał tydzień. Zgodnie z pierwotnym planem tak samo miały wyglądać zmagania elity w tych rozgrywkach w sezonie 2020, ale na przeszkodzie stanęła sytuacja zdrowotna na świecie. Z powodu pandemii Covid-19 zawody przełożono na kolejny rok. Najbliższa edycja ma się odbyć w dniach 25 listopada - 5 grudnia z udziałem 18 reprezentacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Olejniczak o triumfie Hurkacza: To kolejny wielki sukces polskiego tenisa

 

W każdym mieście swoje mecze rozegrają po dwie trzydrużynowe grupy; w Madrycie A (Hiszpania, Rosja, Ekwador) i B (Kanada, Kazachstan, Szwecja), w Innsbrucku C (Francja, Wielka Brytania, Czechy) i F (Austria, Niemcy, Serbia), a w Turynie D (Australia, Chorwacja, Węgry) i E (USA, Włochy, Kolumbia).

 

Następnie w Madrycie odbędą się dwa ćwierćfinały, oba półfinały i finał, a w Austrii i we Włoszech po jednym ćwierćfinale.

 

Tytułu wywalczonego w 2019 roku bronią Hiszpanie.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie