To już jest koniec! Pogoda storpedowała poniedziałkowe zmagania w Monte Carlo

Przemoknięte korty w Monte Carlo nie nadają się do gry w poniedziałkowe popołudnie oraz wieczór.

Niestety, sprawdziły się prognozy pogody mówiące o strugach deszczu w Monte Carlo. Z tego powodu odwołano wszystkie poniedziałkowe pojedynki, które nie zostały dokończone lub rozpoczęte. Wznowienie nastąpi we wtorek od godz. 11:00.

Jeden z meczów, który musiał zostać przerwany dotyczył rywalizacji Huberta Hurkacza, który w pierwszej rundzie ATP w Monte Carlo zmierzył się z Thomasem Fabbiano. Nasz zawodnik świetnie rozpoczął to spotkanie, wygrał pierwszego seta 6:3, ale na początku drugiej partii coraz mocniej padający deszcz dał się we znaki.

Długo czekano na oficjalną decyzję. Organizatorzy wierzyli bowiem, że pogoda będzie łaskawa i uda się dokończyć poniedziałkowe mecze oraz rozegrać te, które były na ten dzień zaplanowane.

Nic jednak z tego. Wszystkie spotkania z popołudniowej oraz wieczornej sesji zostały przesunięte na kolejny dzień. W tym także mecz Hurkacza. Należy mieć nadzieję, że we wtorek aura będzie przyjaźniejsza, aczkolwiek prognozy pogody mówią co innego...