ATP w Monte Carlo: Hubert Hurkacz - Thomas Fabbiano. Transmisja w Polsacie Sport

We wtorek Hubert Hurkacz i Thomas Fabbiano mają dokończyć przerwany w poniedziałek mecz

Hubert Hurkacz i Thomas Fabbiano będą we wtorek kończyć mecz pierwszej rundy turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo (pula nagród 2,082 mln euro). Rozstawiony z numerem 13. Polak rozpoczął rywalizację z kwalifikantem w poniedziałek. Z powodu opadów deszczu została ona przerwana w drugim secie przy stanie 1:0 (15:0) dla Włocha. Pierwszą partię wrocławianin wygrał 6:3. Transmisja meczu Hubert Hurkacz - Thomas Fabbiano we wtorek w Polsacie Sport od godziny 12:30.

Poniedziałkowe starcie Polaka z Włochem rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem, które spowodowane było także przez deszcz. Gdy wreszcie je rozpoczęto, cały czas nad kortem wisiały ciemne chmury i spodziewano się kolejnych kłopotów. Udało się jednak rozegrać pierwszego seta, w którym Hurkacz miał zdecydowana przewagę. Umiejętnie wybijał przeciwnika z rytmu, narzucał swój styl, imponował wszechstronnością zagrań i pomysłowością, co dało mu zwycięstwo 6:3. Pierwszego gema drugiego seta Fabbiano wygrał na przewagi, jego łupem padła też pierwsza piłka przy podaniu, później... znów się rozpadało i tenisiści opuścili kort.

Sędziowie ogłosili, że mecz zostanie wznowiony, gdy tylko pozwoli na to pogoda. Zawodnicy byli jeszcze przez jakiś czas w pogotowiu, choć prognozy nie dawały większej nadziei. Ostatecznie zdecydowano, że spotkanie zostanie dokończone we wtorek.

To nie było jedyne starcie, którego w poniedziałek nie udało się rozegrać w całości. Na kolejny dzień przełożono też m.in. dalszą część pojedynku Brytyjczyka Daniela Evansa z Serbem Dusanem Lajovicem, który wyłoni rywala dla zwycięzcy meczu Hurkacza z Fabbiano. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Evansa 6:3, drugiego nie rozpoczęto.

Na wtorek przeniesiono także deblowy mecz Łukasza Kubota i Holendra Wesleya Koolhofa z francuską parą Adrian Mannarino - Benoit Paire.

Hurkacz również zgłosił się do gry podwójnej, w której jego partnerem jest Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Kwalifikacji singla nie przeszedł Kamil Majchrzak.

Transmisja meczu Hubert Hurkacz - Thomas Fabbiano we wtorek w Polsacie Sport od godziny 12:30.