EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław. Relacja i wynik na żywo

Koszykówka

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Enea Zastal BC Zielona Góra, podejmą w półfinale drużynę, która po wielu latach wraca do walki o medale, czyli WKS Śląsk Wrocław. Pierwsze starcie odbędzie się w Arenie Ostrów. Relacja i wynik na żywo meczu Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław na Polsatsport.pl

Zielonogórzanie wcale nie mieli łatwej przeprawy w ćwierćfinale. PGE Spójnia w dwóch meczach postawiła się co prawda tylko w pierwszych połowach, ale w spotkaniu nr 3 już wygrała. Kolejne starcie musiała rozstrzygnąć dogrywka, do której doprowadził Kris Richard. WKS Śląsk również musiał pokazać się z najlepszej strony w starciach z Treflem. Zespół trenera Olivera Vidina przegrał mecz nr 3, a do poznania zwycięzcy w kolejnym spotkaniu potrzebna była… dogrywka. Obie ekipy swoje serie wygrały jednak 3-1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Decyzja o "bańce" zrozumiała, ale...

 

W tym sezonie te drużyny spotkały się ze sobą dwa razy. Co ciekawe - za każdym razem wygrywali przyjezdni. We Wrocławiu Enea Zastal zwyciężył 78:58, natomiast w Zielonej Górze lepszy był WKS Śląsk - 84:80. To jedyna porażka drużyny trenera Żana Tabaka we własnej hali w tym sezonie Energa Basket Ligi!

 

Geoffrey Groselle, czyli MVP fazy zasadniczej, to najważniejszy zawodnik Enea Zastalu. Nawet po kontuzji prezentował się bardzo dobrze, a trzeba podkreślić, że czas gra na jego korzyść. Sporo pracy będzie czekało na reprezentanta Polski Aleksandra Dziewę oraz na doświadczonego Bena McCauleya. Trener Vidin na tej pozycji może skorzystać także z Szymona Tomczaka oraz Michała Gabińskiego.

 

Po odejściu Iffe Lundberga dużo zależy na pozycji rozgrywającego od Skylera Bowlina i Łukasza Koszarka. Teraz ich rywalem będzie szybki Strahinja Jovanović. Świetnym obrońcą jest Ivan Ramljak i można spodziewać się, że będzie odpowiedzialny za zatrzymanie Łotyszy: Rolandsa Freimanisa oraz Janisa Berzinsa. Ciekawe też, czy Kris Richard będzie rzucał więcej trójek od Elijaha Stewarta.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław od godziny 20.05 na Polsatsport.pl

NP. Polsat Sport, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze