El. ME 2022 w piłce ręcznej: Znamy kadrę Polski na decydujące mecze

Piłka ręczna
El. ME 2022 w piłce ręcznej: Znamy kadrę Polski na decydujące mecze
fot. CyfraSport
Arkadiusz Moryto

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozegra na przełomie kwietnia i maja decydujące mecze w eliminacjach ME 2022. Patryk Rombel wysłał powołania do 19 zawodników, którzy powalczą ze Słowenią i Holandią o mistrzostwa Europy.

Po czterech kolejkach Polacy zajmują trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej. Sytuację bardzo mocno skomplikowały przegrane starcia ze Słowenią oraz Holandią. Szczególnie bolesna była porażka z Oranje, którzy bramkę na 27:26 rzucili w ostatnich sekundach.

 

W 5. i 6. kolejce podopieczni Patryka Rombla znowu zagrają ze Słoweńcami oraz Holendrami. Tych pierwszych podejmą 29 kwietnia w Opolu, a z Pomarańczowymi zagrają na wyjeździe - 2 maja w Almere.

 

Na zgrupowanie, które rozpocznie się 25 kwietnia w Opolu, Rombel powołał 19 zawodników. Wśród nich jest Adam Morawski, który jest kluczowym graczem kadry w ostatnich miesiącach. Wśród powołanych są także bracia Gębala czy Arkadiusz Moryto, który przed kilkoma tygodniami nie mógł zagrać ze Słowenią i Holandią.

 

 

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy po przyjeździe na zgrupowanie w pierwszej kolejności mają zostać przebadani pod kątem SARS-CoV-2. Do czasu uzyskania wyników testów treningi nie będą rozpoczęte.

 

Na mistrzostwa Europy awansują po dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy eliminacyjnej.

 

Kadra na mecze ze Słowenią i Holandią:

 

Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Michał Daszek, Szymon Działakiewicz, Dawid Fedeńczak, Maciej Gębala, Tomasz Gębala, Mateusz Kornecki, Przemysław Krajewski, Adam Morawski, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak, Arkadiusz Ossowski, Maciej Pilitowski, Rafał Przybylski, Szymon Sićko, Kamil Syprzak, Patryk Walczak, Miłosz Wałach.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie