Liga Mistrzów: Bayern nie obroni trofeum! PSG w półfinale

PSG zagra w półfinale Ligi Mistrzów!

Bayern Monachium pokonał w rewanżu 1:0 Paris Saint-Germain. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną 3:2 mistrza Francji. Paryżanie zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek za sprawą lepszej zdobyczy bramkowej wywalczonej na wyjeździe.

W ciągu pierwszych dziesięciu minut paryżanie mieli dwie niezłe okazje do zdobycia gola. Najpierw w trzeciej minucie świetnie do prostopadłej piłki wyszedł Mbappe. 22-latek oddał strzał, który jednak minął bramkę Manuela Neuera. Później blisko trafienia był Neymar, lecz w jego sytuacji arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Z kolei Bawarczycy pierwszą dogodną sytuację do zdobycia gola mieli w 25. minucie gry. Z dystansu groźnie uderzał Leroy Sane. Kilkadziesiąt sekund później również zza pola karnego niebezpiecznie strzelał Joshua Kimmich. Chwilę potem PSG wyprowadziło dobry kontratak, który strzałem zakończył Neymar. W tej sytuacji świetnym refleksem popisał się Neuer. Brazylijczyk jeszcze raz zagroził bramce Bayernu w 33. minucie. Golkiper "Die Roten" z wielkim trudem uchronił drużynę przed stratą gola.

W końcówce drugiej odsłony paryżanie kilkukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Neymar najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie słupek. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 41. minucie po zagraniu ze skrzydła piłkę w polu karnym otrzymał David Alaba. Austriak znalazł sobie miejsce do oddania strzału. Jego uderzenie instynktownie obronił Keylor Navas. Kostarykanin sparował jednak piłkę w taki sposób, że dopadł do niej Eric Maxim Choupo-Moting. Były napastnik PSG wygrał pojedynek główkowy z Presnelem Kimpembe i skierował futbolówkę do siatki. Do przerwy Bayern prowadził 1:0, mimo że lepsze sytuacje bramkowe stwarzali sobie gospodarze.

Tuż po zmianie stron dogodną sytuację do podwyższenia prowadzenia miał Alaba, lecz jego strzał zza pola karnego nieznacznie minął słupek bramki Navasa. W odpowiedzi PSG wyprowadziło groźny atak, lecz po zagraniu Di Marii Neymar nie sięgnął piłki.

W kolejnych minutach "Die Roten" zaczęli się spieszyć. Czas uciekał, a im do awansu brakowało jednego gola. PSG nadal pozostawało jednak groźne. Jeden z kontrataków mógł zakończyć się golem dla mistrzów Francji, ale gdy Mbappe znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Neuerem, sędzia odgwizdał ofsajd.

Końcówka meczu należała do Bawarczyków. Zawodnicy trenera Flicka ruszyli do ataku, z kolei paryżanie zaczęli kraść cenne sekundy. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. PSG utrzymało korzystny rezultat i awansowało do półfinału Champions League. Bayern pożegnał się rozgrywkami, co oznacza, że nie obroni zdobytego w zeszłym sezonie trofeum.

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Bramka: Choupo-Moting 40

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba, Danilo, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (58. Mitchel Bakker) - Idrissa Gueye, Leandro Paredes - Angel Di Maria (88. Ander Herrera), Neymar, Julian Draxler (73. Moise Kean) - Kylian Mbappe

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, Lucas Hernandez, Alphonso Davies (71. Jamal Musiala) - Joshua Kimmich, David Alaba - Leroy Sane, Thomas Mueller, Kingsley Coman - Eric-Maxim Choupo-Moting (85. Javi Martinez)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: PSG.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.