Liga Mistrzów: PSG - Bayern Monachium na żywo. Relacja i wynik online

Pora na starcie rewanżowe pomiędzy Paris Saint Germain a Bayernem Monachium. Stawką meczu będzie awans do półfinału Ligi Mistrzów. W lepszym położeniu są paryżanie, którzy na Allianz Arena pokonali Bawarczyków 3:2. Relacja i wynik na żywo meczu Paris-Saint Germain - Bayern Monachium na Polsatsport.pl.

Pierwsze spotkanie obu drużyn zostało rozegrane sześć dni temu. Po niespełna trzydziestu minutach mistrzowie Francji prowadzili 2:0 po bramkach Kyliana Mbappe i Marquinhosa. Gola kontaktowego dla Bayernu przed przerwą zdobył Eric Maxim Choupo-Moting. Kwadrans po zmianie stron do wyrównania doprowadził Thomas Mueller. Losy meczu w 68. minucie rozstrzygnął jednak Mbappe. Młody Francuz świetnie zachował się w polu karnym Bayernu i zdobył zwycięskiego gola dla swojego zespołu.

Trzy trafienia na wyjeździe stawiają PSG w korzystnym położeniu przed rewanżem. Podopieczni Mauricio Pochettino z pewnością jednak nie odpuszczą i nie poprzestaną na bronieniu satysfakcjonującego rezultatu. Paryżanie marzą o wygraniu Ligi Mistrzów. Sukces tej rangi od lat jest celem władz klubu. W poprzednim sezonie mistrzowie Francji byli o krok od osiągnięcia celu, lecz na ich drodze w wielkim finale Champions League stanął właśnie Bayern. Wyeliminowanie "Die Roten" w tej edycji stanowiłoby swoisty rewanż za ubiegłoroczną porażkę.

We wtorkowym meczu PSG będzie musiało sobie poradzić m.in. bez Marquinhosa. Brazylijczyk doznał urazu pachwiny w pierwszym spotkaniu z Bayernem.

Z kolei w zespole mistrza Niemiec lista nieobecnych jest znacznie dłuższa. W Paryżu zespół Hansiego Flicka będzie musiał poradzić sobie m.in. bez Roberta Lewandowskiego, Serge'a Gnabry'ego i Niklasa Sule. Bawarczycy będą musieli odnieść przekonujące zwycięstwo, aby myśleć o awansie do półfinału. W pierwszym spotkaniu to oni częściej utrzymywali się przy piłce i mieli więcej okazji do zdobycia gola, ale na ich nieszczęście paryżanie byli skuteczniejsi.

Dużym wyzwaniem dla piłkarzy z Monachium będzie powstrzymanie Kyliana Mbappe. Rozpędzony Francuz przed tygodniem dwukrotnie pokonał Manuela Neuera. Jeśli mistrzom Niemiec uda się ograniczyć boiskowe poczynania 22-latka, ich szanse na awans do kolejnej rundy wzrosną.

Relacja i wynik na żywo meczu Paris Saint-Germain - Bayern Monachium na Polsatsport.pl. Początek o 21:00.