Liga Mistrzów: PSG - Bayern Monachium. Skrót meczu (WIDEO)

Skrót meczu Ligi Mistrzów PSG - Bayern Monachium.

Bayern Monachium, bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, wygrał na wyjeździe z Paris Saint-Germain 1:0, ale to nie wystarczyło do awansu do półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zobaczcie skrót meczu PSG - Bayern Monachium.

O niepowodzeniu broniącego trofeum Bayernu zadecydował rozegrany w poprzednim tygodniu pierwszy mecz w Monachium, w którym również nie mógł grać Lewandowski (doznał kontuzji kolana w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Andorą). Bawarczycy, mimo ogromnej przewagi, przegrali 2:3.

Do rewanżu mistrzowie Niemiec przystąpili osłabieni brakiem nie tylko polskiego snajpera, ale także Serge'a Gnabry'ego i Leona Goretzki. W pierwszej połowie rewanżu paryżanie zepchnęli ich do głębokiej defensywy. Bohaterem tej części gry był bramkarz Manuel Neuer, który w kapitalnym stylu wygrał kilka pojedynków z Kylianem Mbappe i Neymarem. Dopisywało mu też szczęście. Po strzałach Neymara w 37. i 39. minucie piłka odbijała się od poprzeczki i od słupka.

Gdy wydawało się, że za chwilę gospodarze obejmą prowadzenie, Bayern wyprowadził pierwszą groźniejszą akcję i Kameruńczyk Maxim Choupo-Moting zdobył głową bramkę.

W drugiej połowie goście potrzebowali jeszcze jednego trafienia, by wywalczyć awans. Emocji nie brakowało, obie drużyny miały swoje szanse, ale wynik się nie zmienił.

Paryżanie po raz trzeci awansowali do półfinału tych rozgrywek. Poprzednio dotarli tak daleko w 1995 roku i w ubiegłorocznej edycji w Lizbonie, gdzie w finale przegrali z Bayernem 0:1.

Paris Saint-Germain - Bayern Monachium 0:1 (0:1)
Bramka: Choupo-Moting 40

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba, Danilo, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo (58. Mitchel Bakker) - Idrissa Gueye, Leandro Paredes - Angel Di Maria (88. Ander Herrera), Neymar, Julian Draxler (73. Moise Kean) - Kylian Mbappe

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Jerome Boateng, Lucas Hernandez, Alphonso Davies (71. Jamal Musiala) - Joshua Kimmich, David Alaba - Leroy Sane, Thomas Mueller, Kingsley Coman - Eric-Maxim Choupo-Moting (85. Javi Martinez)

Pierwszy mecz: 3:2. Awans: PSG.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.