Magazyn Energa Basket Ligi: "Kamyk", czyli rodzynek w bańce

Koszykówka
Magazyn Energa Basket Ligi: "Kamyk", czyli rodzynek w bańce
fot. Cyfrasport
Trener Legii Warszawa jest jedynym polskim szkoleniowcem w gronie półfinalistów obecnego sezonu EBL

Ruszają półfinały Energa Basket Ligi. W bańce w Ostrowie Wielkopolskim o medale powalczą Zastal, Legia, Stal i Śląsk. We wtorkowym magazynie przedstawiamy obie pary półfinałowe łącznie z typami naszych ekspertów, opowiadamy o odrodzeniu dawnych wojskowych potęg, czyli Legii i Śląska. Pytamy też o tajemnice warsztatu Wojciecha Kamińskiego - jedynego polskiego trenera w półfinałach. Magazyn Energa Basket Ligi o godzinie 23:00 w Polsacie Sport News, a już około godziny 20:00 na Polsatsport.pl.

Zastal prowadzi Chorwat Żan Tabak, Stal jego rodak Igor Milicic, a Śląsk Serb Oliver Vidin. Każdy z nich pracuje na wysokim poziomie, ale to "Kamyk" jest spośród nich wyjątkowy. Jego Legii nikt nie wymieniał w kontekście walki o medale, celem był awans do play-off. Jednak odpowiedni dobór zawodników, dobra organizacja gry oraz dyscyplina taktyczna już dały wynik zdecydowanie ponad stan.
 
Gdyby Legia zdobyła medal w Ostrowie Wlkp., byłoby to niespodzianką, choć już nie tak wielką, jak wydawałoby się kilka tygodni temu. Warszawianie potrafią w tym sezonie zaskakiwać, ale w bańce zdecydowanie wyżej stoją akcje Zastalu i Stali, a także Śląska.
 
 
W Magazynie Energa Basket Ligi przypomnimy finisz ćwierćfinałów - półfinaliści zapewniali sobie awans w czwartych meczach. We wtorkowym programie na temat organizacji bańki wypowie się także prezes PLK Radosław Piesiewicz.
 
Łukasz Cegliński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze