PKO Ekstraklasa: Maciej Bartoszek trenerem Wisły Płock

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Maciej Bartoszek trenerem Wisły Płock
fot. Cyfrasport
Maciej Bartoszek został nowym trenerem Wisły Płock.

Od wtorku do końca sezonu szkoleniowcem Wisły Płock będzie Maciej Bartoszek. - Spokojny byt Wisły w Ekstraklasie jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom - powiedział po podpisaniu umowy.

W poniedziałek rozstał się z Nafciarzami Radosław Sobolewski, który zespół Wisły prowadził od sierpnia 2019 roku. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt tylko do 30 czerwca 2021 r. Nie wiadomo, czy rozmowa z klubem dotyczyła ewentualnego przedłużenia umowy na następny sezon.

 

ZOBACZ TAKŻE: Widzew Łódź zmienił trenera

 

Ostatnio, od 6 marca 2020 do 11 marca 2021, 44-letni Bartoszek był szkoleniowcem pierwszoligowej Korony Kielce. W swojej dotychczasowej karierze prowadził m.in.: Chojniczankę Chojnice, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, Zawiszę Bydgoszcz, Legionovię Legionowo, Pelikana Łowicz, GKS Bełchatów.

 

Nowemu trenerowi w pracy pomagać będzie asystent Mateusz Sobota, w przeszłości sprawujący różne funkcje w Ruchu Radzionków, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Garbarni Kraków oraz Ruchu Chorzów.

 

Po odejściu Sobolewskiego z klubem pożegnali się jego asystenci Mariusz Kondak i Sławomir Nazaruk.

 

Po podpisaniu kontraktu na ostatnią część sezonu 2020/21 trener Bartoszek zadeklarował: - Spokojny byt Wisły w najwyższej klasie rozgrywkowej jest rzeczą najważniejszą, sprawą priorytetową. Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego jak chciałbym, żeby zespół grał.

 

Zaznaczył, że najpierw porozmawia z zawodnikami i im przedstawi swoją receptę na drużynę. - W każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy piłkarze mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie - powiedział.

 

Sztab szkoleniowy Nafciarzy na ostatnią część sezonu 2020/21: trener - Maciej Bartoszek, asystenci - Łukasz Nadolski i Mateusz Sobota, trener bramkarzy - Artur Łaciak, trener przygotowania fizycznego - Mateusz Oszust, kierownik drużyny - Piotr Soczewka.

 

Drużyna Wisły najbliższy mecz w ekstraklasie rozegra w niedzielę z Jagiellonią Białystok. Początek o godz. 15:00.

 

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie