Polki przegrały ze Szwedkami w meczu towarzyskim. Dwa gole Ewy Pajor

Piłkarki nożne reprezentacji Polski przegrały we wtorek w Łodzi ze Szwecją 2:4 (1:2) w meczu towarzyskim. Biało-czerwone po raz pierwszy w roli selekcjonerki poprowadziła Nina Patalon.

Rozegrany na stadionie Widzewa mecz był dla Polek początkiem przygotowań do eliminacji mistrzostw świata, które wystartują we wrześniu. W starciu z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów globu w roli trenerki biało-czerwonych zadebiutowała Patalon, która prowadziła dotąd kadrę U-19. Zastąpiła Miłosza Stępińskiego, który oddał się do dyspozycji zarządu PZPN po zakończeniu bez awansu eliminacji do mistrzostw Europy.

Początek jej pracy z reprezentacją seniorek wypadł dość obiecująco. Polki przeciwko brązowym medalistkom ostatniego mundialu zaczęły bowiem odważnie, a do tego nie pozwalały rywalkom rozwinąć skrzydeł w ataku. W przodzie wyróżniała się wracająca po rocznej przerwie do kadry Ewa Pajor. Napastniczka VfL Wolfsburg już w 11. minucie po zagraniu debiutującej w seniorskiej reprezentacji 18-letniej Natalii Padilli-Bidas była bliska zdobycia gola. Jej groźny strzał obroniła bramkarka Szwecji. Zecira Musovic bez szans była już przy kolejnej próbie Pajor, która wykończyła kontratak polskiej drużyny.

Słabszy w wykonaniu gospodyń był ostatni kwadrans pierwszej połowy. Oddały inicjatywę Szwedkom, które za sprawą dwóch goli Stiny Blackstenius schodziły na przerwę prowadząc 2:1.

Szybko po wznowieniu gry do wyrównania doprowadziła Pajor, która wykorzystała nieporozumienie w defensywie Szwedek. Wykazała się też Katarzyna Kiedrzynek w 57. minucie zatrzymując w sytuacji sam na sam Blackstenius. Do pierwszego remisu w historii konfrontacji ze Szwecją biało-czerwonym zabrakło niewiele, bowiem trzecią bramkę straciły po rzucie wolnym w 86. minucie. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła Lina Hurtig.

Polki we wrześniu rozpoczną eliminacje do mundialu w Australii i Nowej Zelandii. Do tego czasu reprezentacja spotka się jeszcze tylko raz, na zgrupowaniu w czerwcu.

Polska - Szwecja 2:4 (1:2)

Bramki: Ewa Pajor 26, 48 - Stina Blackstenius 37, 42, Caroline Seger 86, Lina Hurtig 90+2

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Zofia Buszewska (76. Anna Rędzia), Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Martyna Wiankowska - Natalia Padilla-Bidas (79. Klaudia Jedlińska), Adriana Achcińska, Gabriela Grzywińska (72. Joanna Wróblewska), Dominika Grabowska, Ewelina Kamczyk (46. Nikol Kaletka, 87. Kinga Kozak) - Ewa Pajor (80. Nikola Karczewska).