Walka Joanna Jędrzejczyk - Mackenzie Dern jako eliminator do walki o pas?

Sporty walki
Walka Joanna Jędrzejczyk - Mackenzie Dern jako eliminator do walki o pas?
fot. Polsat Sport
- Jeśli Mckenzie Dern pokonałaby Joannę Jędrzejczyk, powinna dostać walkę o pas - stwierdził Daniel Cormier.

- Jeśli Mackenzie Dern pokonałaby Joannę Jędrzejczyk, powinna dostać walkę o pas - stwierdził Daniel Cormier w rozmowie z Arielem Helwanim. Zdaniem byłego mistrza UFC zawodniczki powinny zmierzyć się ze sobą, ponieważ Amerykanka niejednokrotnie udowodniła, że zasługuje na to, aby walczyć z czołówką.

Podczas weekendowej gali UFC, na której Mateusz Gamrot walczył ze Scottem Holtzmanem, Mackenzie Dern (11-1-0, 0 KO, 7 SUB) błyskawicznie wygrała z Niną Ansaroff (10-1-0, 4 KO, 2 SUB) poddając ją już w pierwszej rundzie. Przed pojedynkiem posiadaczka czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu zdradziła, że zależy jej na zajęciu wyższego miejsca w rankingu. Tak też się stało. Zwycięstwo z Ansaroff przyniosło Dern awans do pierwszej piątki rankingu wagi słomkowej UFC.

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC: Mateusz Gamrot wskazał nazwisko rywala, z którym chciałby się zmierzyć

 

Celem Dern jest zdobycie mistrzowskiego pasa UFC. Daniel Cormier, były mistrz UFC twierdzi, że ta zawodniczka mogłaby zmierzyć się w przyszłości z Joanną Jędrzejczyk (16-4-0, 4 KO, 1 SUB). Jego zdaniem takie zestawienie, jest nagrodą, na którą Dern zasłużyła.

 

- Jeśli była mistrzyni chce podjąć się walki, to z przyjemnością zobaczyłbym pojedynek Jędrzejczyk z Dern. Jeśli ona pokonałaby Jędrzejczyk, to nie powinno być żadnych wątpliwości, że powinna dostać walkę o pas mistrzowski. Dern zasłużyła na to, aby mierzyć się z czołówką - powiedział Cormier.

 

Jędrzejczyk ostatnią walkę w oktagonie stoczyła ponad rok temu, czyli w marcu 2020 roku. Starcie z Weili Zhang nie poszło po myśli Polki. Mistrzowskie starcie „JJ” przegrała na punkty. Pojedynek odbił się wielkim echem w mediach społecznościowych i zapadł w pamięci fanów na długi czas. Niezwykle zacięta walka z Weili Zhang została wielokrotnie okrzyknięta „walką roku”. Aktualnie Jędrzejczyk w rankingu wagi słomkowej UFC zajmuje drugie miejsce. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Conor McGregor nie dotrzymał słowa w sprawie akcji charytatywnej?

 

14 marca 2021 roku minęło dokładnie sześć lat od momentu, gdy Joanna Jędrzejczyk wywalczyła pas mistrzowski UFC. Tego wieczoru, podczas gali UFC 185 w drugiej rundzie rozprawiła się z Carlą Esparzą przez nokaut. 

 

Dern obecnie znajduje się na piątym miejscu w rankingu wagi słomkowej UFC. Do tej pory w UFC stoczyła siedem pojedynków. Sześć z nich wygrała, a porażkę odniosła w walce z Amandą Ribas. To jedyna przegrana walka w karierze zawodniczki. Od tego momentu na swoje konto dopisała cztery zwycięstwa z rzędu. Posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jutsu i aż siedmiokrotnie kończyła pojedynki w parterze, poddając swoje przeciwniczki.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie