WTA w Charleston: Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette także w drugim turnieju tenisowym WTA na ziemnych kortach w amerykańskim Charleston odpadła w pierwszej rundzie. We wtorek przegrała z Kolumbijką Marią Camilą Osorio Serrano 3:6, 6:4, 5:7.

W tym tygodniu impreza ma niższą rangę i słabszą obsadę niż w poprzednim, stąd Polka - 51. w klasyfikacji tenisistek - była rozstawiona z numerem drugim. W pierwszym turnieju uległa wyżej notowanej Amerykance Amandzie Anisimovej także w trzech setach.

19-letnia Osorio Serrano w niedzielę, wygrywając zawody w Bogocie, zdobyła pierwszy tytuł w karierze, choć dopiero po raz czwarty zaprezentowała się w głównej drabince turnieju WTA. Wystąpiła w tej imprezie dzięki tzw. dzikiej karcie i wygrała pięć spotkań tracąc w nich tylko jednego seta.

Tenisistka pochodząca z miasta Cucuta, mistrzyni juniorskiego US Open z 2019 roku, zajmuje obecnie 135. miejsce w światowym rankingu. Wtorkowy pojedynek rozpoczęła od straty własnego podania, a po chwili było już 2:0 dla Linette. Pięć kolejnych gemów padło jednak łupem Latynoski, która pierwszą partię wygrała ostatecznie 6:3.

Druga rozpoczęła się podobnie i dziewięć lat starsza Polka wyszła na prowadzenie 3:0. Tym razem jednak nie pozwoliła rywalce odrobić strat i zwyciężyła 6:4, choć obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem własnego serwisu.

W decydującym secie poznanianka prowadziła już 5:3 i serwowała. Nie wykorzystała jednak szansy, przegrała cztery kolejny gemy i partię 5:7. Mecz trwał 133 minuty.

Wynik meczu 1. rundy:

Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) - Magda Linette (Polska, 2) 6:3, 4:6, 7:5