Copa America 2021: Chińczcycy podarują 50 tys. szczepionek konfederacji CONMEBOL

Piłka nożna
Copa America 2021: Chińczcycy podarują 50 tys. szczepionek konfederacji CONMEBOL
fot. PAP
Turniej Copa America rozpocznie się 13 czerwca 2021 roku.

Chińska firma Sinovac ma przekazać 50 tys. szczepionek południowoamerykańskiej konfederacji CONMEBOL w celu ochrony piłkarzy i drużyn uczestniczących w czerwcowym turnieju Copa America. Będą one także wykorzystane podczas innych piłkarskich wydarzeń na tym kontynencie.

"To wielki krok do przodu w walce z COVID-19, ale nie oznacza, że możemy już spać spokojnie" - powiedział prezydent CONMEBOL Alejandro Dominguez, podkreslając, że piłka nożna w Ameryce Płd. to nie tylko sport, ale i ekonomia oraz aktywność mająca wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne mieszkańców tego kontynnetu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Eksperci przeanalizowali odpadnięcie Bayernu Monachium z Ligi Mistrzów

 

47. edycja Copa America miała się odbyć w ubiegłym roku z udziałem zaproszonych drużyn Kataru i Australii, ale została przełożona z powodu pandemii. Katar miał grać w grupie północnej z Brazylią, Ekwadorem, Wenezuelą, Peru i Kolumbia, natomiast Australia w południowej z Boliwią, Urugwajem, Paragwajem, Chile i Argentyną. Niedawno Katar i Australia poinformowały, że ze względu na COVID-19 nie wezmą udziału w rywalizacji, którą zaplanowano od 13 czerwca do 10 lipca w Argentynie i Kolumbii.

 

Obecnie Ameryka Południowa jest jednym z epicentrów pandemii. Wysokie liczby zakażeń notuje się w Brazylii (trzecie miejsce w świece pod względem zakażeń - ponad 13,5 mln), Kolumbii i Argentynie. 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie