EBL: Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław. Relacja i wynik na żywo

Przed nami druga odsłona zielonogórsko-wrocławskiej rywalizacji o awans do finału Energa Basket Ligi. Pierwszy mecz Zastal wygrał 97:90. Koszykarze z Wrocławia, chcąc zwiększyć swoje szanse na sukces w tym etapie rozgrywek, muszą znaleźć sposób na powstrzymanie środkowego Zastalu, Geoffreya Groselle'a, który w ćwierćfinałach zdobywał średnio prawie 19 pkt na mecz. Relacja i wynik na żywo meczu Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław na Polsatsport.pl.

W pierwszym meczu półfinałowym panujący mistrzowie Polski wygrali 97:90, mimo że po trzech kwartach przegrywali ze Śląskiem różnicą 7 punktów. Wrocławianie zagrali skutecznie przez trzy kwarty, kiedy zdominowali walkę na parkiecie. Zielonogórzanie ponownie zaskoczyli rywali w ostatniej kwarcie i głównie dzięki temu pokonali rywali. Najlepszym graczem Zastalu był Rolands Freimanis z 26 punktami i 6 zbiórkami. Kyle Gibson rzucił dla WKS Śląska 27 punktów.

Koszykarze z Wrocławia muszą również znaleźć sposób na powstrzymanie środkowego Zastalu, Geoffreya Groselle'a, który w ćwierćfinałach zdobywał średnio prawie 19 pkt na mecz. Z kolei podopieczni Żana Tabaka powinni uważać na Strahinję Jovanovicia, od którego w dużym stopniu zależy gra zespołu prowadzonego przez Olivera Vidina.

Relacja i wynik na żywo meczu Enea Zastal BC Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław od godziny 20.05 na Polsatsport.pl.