El. MŚ 2022: Zlatan Ibrahimović złamał przepisy FIFA

Piłka nożna
El. MŚ 2022: Zlatan Ibrahimović złamał przepisy FIFA
fot. PAP
Zlatan Ibrahimović powracając po prawie pięciu latach nieobecności do piłkarskiej reprezentacji Szwecji złamał przepisy FIFA, zabraniające zawodnikom biorących udział w rozgrywkach pod jej egidą posiadania udziałów w firmach bukmacherskich.

Według mediów, napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimović powracając po prawie pięciu latach nieobecności do piłkarskiej reprezentacji Szwecji złamał przepisy FIFA, zabraniające zawodnikom biorących udział w rozgrywkach pod jej egidą posiadania udziałów w firmach bukmacherskich.

Zarówno FIFA jak i UEFA zakazują w swoim regulaminie etycznym piłkarzom posiadanie interesów finansowych w firmach bukmacherskich. Dotyczą takich organizowanych przez nie rozgrywek, jak MŚ, mistrzostwa Europy i Liga Mistrzów.

 

W środę firma Bethard z siedzibą na Malcie, z którą piłkarz jest związany od trzech lat, potwierdziła w mailu wysłanym do dziennika "Aftonbladet", że Ibrahimović posiada w niej udziały.

 

Gazeta zwróciła uwagę na fakt, że firma w swojej ofercie miała oba marcowe mecze Szwecji w eliminacjach mistrzostw świata z Gruzją i Kosowem, w których grał Ibrahimović.

 

Zobacz także: Media: Zlatan Ibrahimović zastrzelił lwa

 

Zdaniem gazety, piłkarzowi grozi teraz wykluczenie z dalszych eliminacji do MŚ i gry w ME lub tylko grzywna w wysokości 100 tysięcy euro.

Szwedzka federacja piłkarska SvFF przyznała, że wiedziała o związku Ibrahimovica z firmą bukmacherską.

 

"Rozmawiając z nim o powrocie do reprezentacji nie poruszaliśmy jednak tego tematu. Regulamin FIFA nie jest zbyt szczegółowy i wiele punktów można różnie interpretować, tak więc czekamy na oficjalną reakcję" - powiedział sekretarz generalny SvFF Hakon Sjoestrand.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie