PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Finał PlusLigi czas zacząć! Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych spotkań, a na inaugurację ZAKSA podejmie ekipę Jastrzębskiego Węgla w Hali Azoty. Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to triumfator fazy zasadniczej PlusLigi. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia wygrali 23 z 26 spotkań i zdobyli 70 punktów. W ćwierćfinałach play-off ograli MKS Ślepsk Malow Suwałki 2—0 (3:1, 3:1). W walce o finał ograli PGE Skrę Bełchatów 2—1 (3:0, 1:3, 3:0), ale w dwóch ostatnich meczach musieli radzić sobie bez kontuzjowanego libero Pawła Zatorskiego, jednego z kluczowych zawodników.

 

Finał PlusLigi: ZAKSA - Jastrzębski Węgiel. Gdzie obejrzeć?

 

Jastrzębski Węgiel zajął w tabeli fazy zasadniczej drugą lokatę, stracił jednak do ZAKSY aż czternaście punktów. Jastrzębianie wygrali 20 spotkań, a w sześciu przypadkach musieli uznać wyższość rywali. Ekipa trenera Andrei Gardiniego rywalizację w play-off rozpoczęli od wyeliminowania Aluronu CMC Warty Zawiercie, pewnie wygrywając 2—0 (3:0, 3:1). W półfinale z Vervą Warszawa Orlen Paliwa jastrzębianie wygrali 2—0 (3:2, 3:1).

 

W obecnym sezonie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębia-Zdroju mierzyli się ze sobą trzykrotnie i ZAKSA wygrała każde z tych spotkań. W PlusLidze u siebie – 3:1 (4. kolejka, 30 września) i na wyjeździe – 3:1 (17. kolejka, 20 grudnia). W rozegranym w marcu w Krakowie finale Pucharu Polski, kędzierzynianie wygrali 3:0.

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to ośmiokrotny mistrz Polski. W finale PlusLigi wystąpi po raz piąty z rzędu – w 2016, 2017 i 2019 roku wygrała. Jastrzębiani, którzy po złoto sięgnęli dotychczas tylko raz, awansowali do finału po raz pierwszy od 2010 roku.

 

Relacja na żywo z meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel w środę 14 kwietnia od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze