GKS Katowice podjął decyzję w sprawie trenera

Siatkówka
GKS Katowice podjął decyzję w sprawie trenera
fot. Cyfrasport
Grzegorz Słaby pozostanie trenerem siatkarzy ekstraklasowego GKS Katowice w kolejnych dwóch sezonach.

Grzegorz Słaby pozostanie trenerem siatkarzy ekstraklasowego GKS Katowice w kolejnych dwóch sezonach – poinformował klub w komunikacie. Dobiegające finiszu rozgrywki zespół zakończył na 9. miejscu.

„Ta decyzja z mojej strony była formalnością. Czuję się związany z GKS i praca w tym klubie w roli pierwszego trenera ekstraklasowego zespołu to dla mnie spełnienie zawodowych ambicji” – powiedział szkoleniowiec po przedłużeniu kontraktu.

 

Rok wcześniej zastąpił Dariusza Daszkiewicza, którego umowa wygasła. W ostatnich rozgrywkach celem zespołu było utrzymanie w PlusLidze. Plan został zrealizowany, a katowiczanie długo liczyli się w walce o awans do play off z udziałem ośmiu ekip.

 

Słaby wprowadził GKS Katowice w sezonie 2015/2016 do ekstraklasy, potem był asystentem Piotra Gruszki i Daszkiewicza.

 

Zobacz także: Mielewski: ZAKSA jest faworytem finału. Nawet bez Zatorskiego

 

„Przedłużenie kontraktu nikogo nie powinno zaskoczyć. Grzegorz jest ważną postacią GKS od wielu lat. Najpierw wprowadził zespół do PlusLigi, później wykonał tytaniczną pracę w roli drugiego trenera, a zakończone niedawno rozgrywki pokazały dobitnie, że ma wszelkie kompetencje, by prowadzić zespół w najwyższej klasie. Trzeba też pamiętać, że objął drużynę w bardzo trudnym czasie, a mimo tego osiągnął dobry wynik” – ocenił dyrektor sekcji siatkarskiej klubu Jakub Bochenek.

 

W zakończonym przed czasem z powodu pandemii koronawirusa poprzednim sezonie katowiczanie zajęli szóste miejsce. W wielosekcyjnym klubie wdrożono wtedy oszczędności z racji kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię. Trwały negocjacje z zawodnikami, nie było wiadomo, w jakim składzie zespół przystąpi do rywalizacji.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie