Jan Błachowicz kontra Glover Teixeira na UFC 266!

Sporty walki
Jan Błachowicz kontra Glover Teixeira na UFC 266!
Fot. PAP
Jan Błachowicz

Jan Błachowicz podejmie drugą obronę tytułu już podczas gali UFC 266 zaplanowanej na wrzesień. Jego rywalem będzie Glover Teixeira - poinformował dziennikarz ESPN Brett Okamoto.

Wiemy, kiedy i z kim zobaczymy w oktagonie Błachowicza! Szef UFC Dana White zdradził termin najbliższej walki Polaka w rozmowie z dziennikarzem ESPN Brettem Okamoto.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz pogratulował Mateuszowi Gamrotowi. "To jest to o czym mówię"


Zgodnie z informacją podaną przez amerykańskiego eksperta MMA, Błachowicz wyjdzie do boju podczas gali UFC 266 zaplanowanej wstępnie na wrzesień, gdzie jego rywalem będzie Glover Teixeira. Taką wiadomością miał się podzielić z Okamoto szef UFC. Organizacja nie podała jeszcze oficjalnej informacji dotyczącej gali.

 


To oznacza, że przed Polakiem druga obrona pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej. Ponad miesiąc temu Błachowicz obronił pas, wygrywając decyzją sędziów z niepokonanym wówczas Israelem Adesanyą. Polak wszedł w posiadanie mistrzowskiego tytułu, nokautując we wrześniu 2020 roku Dominicka Reyesa w walce o wakujący pas.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jon Jones ostro o Janie Błachowiczu! "Przestań pie*****ć!"


Tym razem przed Błachowiczem walka z niezwykle doświadczonym weteranem UFC. Teixeira to 41-letni Brazylijczyk, który ma na swoim koncie m.in. nieudany pojedynek o tytuł mistrza wagi półciężkiej w 2014 roku z Jon Jonesem. Od 2019 roku Teixeira notuje jednak świetną serię pięciu zwycięstw, w tym czterech przed czasem. W ostatniej walce stoczonej w listopadzie 2020 roku pokonał przez techniczny nokaut Thiago Santosa.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze