Patryk Klimala w MLS. Podpisze kontrakt z New York Red Bulls

Piłka nożna
Patryk Klimala w MLS. Podpisze kontrakt z New York Red Bulls
fot. PAP
Patryk Klimala (w środku) zagra w Nowym Jorku

Polska, piłkarska kolonia w Stanach Zjednoczonych powiększy się o kolejnego zawodnika. Patryk Klimala podpisze kontrakt z występującym w MLS New York Red Bulls i przejdzie do drużyny Gerharda Strubera ze swojego obecnego klubu - Celtic FC. Według informacji portalu Interia Szkoci otrzymają za Klimalę około 6 mln euro.

Klimala trafił do Celtiku w styczniu 2020 roku z Jagiellonii Białystok za 3,5 mln funtów. Od początku swojego pobytu w Glasgow miał jednak duże problemy z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie. W 28 meczach strzelił tylko 3 gole, a na kolejną bramkę czeka od października 2020 roku. W ostatnich dwóch meczach Celtiku, Klimali nie było nawet na ławce rezerwowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Sobociński przejdzie z ŁKS Łódź do Charlotte FC

 

 

W MLS występuje pięciu innych polskich zawodników - Adam Buksa, Przemysław Tytoń, Kacper Przybyłko, Jarosław Niezgoda i Przemysław Frankowski. Niebawem ma do nich dołączyć Jan Sobociński, który ma jednak najpierw dokończyć sezon w ŁKS-ie Łódź.

 

Ekipa New York Red Bulls w poprzednim sezonie MLS zakończyła rywalizację na półfinale play-off. Nowojorczycy przegrali z późniejszym triumfatorem rozgrywek - Columbus Crew.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie