PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Relacja i wynik na żywo

Przed nami początek rywalizacji o trzecie miejsce w PlusLidze. W walce o brązowy medal ekipa PGE Skry Bełchatów zmierzy się z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Bełchatowianie, mimo że postawili duży opór, to jednak musieli uznać wyższość Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni Michała Gogola przegrali pierwszy mecz na Opolszczyźnie, ale we własnej hali potrafili wykorzystać absencję Pawła Zatorskiego i doprowadzić do decydującej batalii. W niej ekipa Nikoli Grbicia nie pozostawiła jednak złudzeń kto jest lepszy i pewnie wygrała bez straty seta.

Warszawianie w półfinale zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem. W pierwszym wyjazdowym starciu siatkarze ze stolicy doprowadzili do tie-breaka, którego minimalnie przegrali. To zwiastowało olbrzymie emocje w rewanżu. Drugi mecz był niesamowicie wyrównany. Aż trzy sety kończyły się grą na przewagi. Więcej szczęścia mieli przyjezdni, którzy wygrali 3:1.

Teraz czas na starcie przegranych. Dla obu ekip brązowy medal będzie stanowił pocieszenie, aczkolwiek wydaje się, że w Bełchatowie aspiracje sięgały znacznie wyżej. Nie zmienia to jednak faktu, że PGE Skrze nie powinno zabraknąć motywacji, aby nie skończyć sezonu z niczym. Bełchatowianie będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Taylora Sandera, który doznał bardzo groźnej kontuzji w Kędzierzynie-Koźlu.

Rywalizacja będzie toczyć się do dwóch wygranych. W rundzie zasadniczej VERVA zwyciężyła u siebie 3:1, aby w takim samym stosunku przegrać w Bełchatowie. To jedynie dodaje emocji środowej konfrontacji.

Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa Orlen Paliwa od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.