Glover Teixeira pokona Jana Błachowicza? Mocne słowa byłego rywala Polaka

Sporty walki
Glover Teixeira pokona Jana Błachowicza? Mocne słowa byłego rywala Polaka
Fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz (28-8, 8 KO, 9 SUB) stanie do swojej drugiej obrony mistrzowskiego tytułu 4 września na gali UFC 266.

Już wiadomo, że Jan Błachowicz (28-8, 8 KO, 9 SUB) stanie do swojej drugiej obrony mistrzowskiego tytułu 4 września na gali UFC 266. Jego rywalem będzie Glover Teixeira (32-7, 18 KO, 9 SUB). Faworytem starcia wydaje się być Polak, lecz nie brakuje również opinii, że to Brazylijczyk wyjdzie z walki zwycięsko. Takiego zdania jest były przeciwnik obu zawodników Corey Anderson (14-5, 6 KO).

Amerykanin stwierdził, że w roli faworyta mistrzowskiego boju upatruje Teixeirę. W jego opinii 41-latek ma wszystkie argumenty po swojej stronie. Wskazał również szczególne atuty, które powinny doprowadzić pretendenta do wygranej. 

 

- Uważam, że Glover wygra. Glover pokona Jana i zostanie nowym mistrzem. Walczyłem z nimi dwoma i moim zdaniem Teixeira jest bardziej przygotowanym zawodnikiem MMA Ma odpowiednie nastawienie mentalne by bić się przez pięć rund. Do tego ma lepszą kondycję i wszystko lepiej radzi sobie na pełnym dystansie. Jan jest dobry, ale widzieliśmy, że zwalnia w późniejszych rundach, a Glover nadal jest wtedy mocny i może go obalić. Jego jiu-jitsu jest lepsze i prawdopodobnie najlepsze w kategorii półciężkiej - odpowiedział na pytanie zadane przez Martynę Celuch z Inthecage.pl. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pudzianowski ogłosił kolejną walkę! "To będzie prawdziwa wojna"

 

"Overtime" w przeszłości mierzył się zarówno z Błachowiczem, jak i Teixeirą. Z Polakiem stoczył dwie walki. Pierwszą wygrał jednogłośną decyzją sędziów, zaś druga przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Z kolei w lipcu 2018 roku Anderson zmierzył się z Teixeirą. Walka zakończyła się zwycięstwem Amerykanina jednogłośną decyzją sędziów. Po porażce z "Cieszyńskim Księciem" w lutym 2020 roku Anderson rozstał się z UFC i związał się z organizacją Bellator. 

 

Walka z Teixeirą będzie dla Błachowicza drugim pojedynkiem w obronie mistrzowskiego pasa. W marcu 2021 roku Polak pokonał na pełnym dystansie mistrza kategorii średniej Israela Adesanyę. Tym samym po raz pierwszy udanie obronił mistrzowski tytuł. 

 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze