Vital Heynen zwolniony z drużyny Sir Safety Perugia Volley

Siatkówka
Vital Heynen zwolniony z drużyny Sir Safety Perugia Volley
fot. Cyfrasport
Vital Heynen nie poprowadzi już Perugii.

Vital Heynen zwolniony z drużyny Sir Safety Perugia Volley - poinformowała oficjalna strona włoskiego klubu. Sezon w roli szkoleniowca dokończy asystent belgijskiego trenera, Carmine Fontana.

"Klub ogłasza, że zwolnił Vitala Heynena z funkcji głównego trenera. Zespół zostanie powierzony Carmine Fontanie. Dziękujemy Vitalowi Heynenowi za jego pracę i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy rozgrywający Zenita Kazań. Hitowy transfer

 

Sezon w roli trenera Perugii dokończy Fontana, asystent Heynena. Przypomnijmy - Perugia jest w trakcie walki o mistrzostwo Włoch. W pierwszym meczu play off Wilfredo Leon i spółka przegrali z Cucine Lube Civitanova 1:3. Jak się okazało, było to ostatnie spotkanie Heynena w roli trenera Perugii.

 

W obecnym sezonie ekipa prowadzona przez Heynena odpadła w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Górą w dwumeczu okazała się inna włoska drużyna, Itas Trentino. Rywalami Trentino w finale będą siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. 

 


Heynen trenerem Perugii był od 2019 roku. Jako szkoleniowiec tego klubu dwukrotnie sięgnął po krajowy superpuchar. Pracę w Perugii łączył z rolą selekcjonera reprezentacji Polski, którą prowadzi od 2018 roku. W ekipie ze stolicy Umbrii miał okazję współpracować z siatkarzami polskiej kadry - Wilfredo Leonem oraz Maciejem Muzajem.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie