Adam Waczyński kontra Jarosław Zyskowski. Polski mecz w Hiszpanii

W starciu Polaków w Hiszpanii górą był Adam Waczyński

Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim pokonała RETABet Bilbao z Jarosławem Zyskowskim 88:74 w meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała ostatnia kwarta, wygrana 30:14.

Były kapitan reprezentacji Waczyński przebywał na parkiecie 16 minut i zdobył dziewięć punktów, trafiając obydwa rzuty za dwa punkty, obydwa wolne oraz jedną z czterech prób zza linii 6,75 m. Miał także dwie zbiórki, asystę i przechwyt. Najskuteczniejszym w Maladze był Dario Brizuela - 31.

Zyskowski zagrał 18 minut i zapisał na swoje konto 10 punktów, dwie zbiórki, przechwyt i trzy straty. Trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty i miał sto procent skuteczności rzutów wolnych (3 z 3) i za trzy punkty (1 z 1).

Unicaja odniosła 14. wygraną (ma też 14 porażek) i zajmuje ósmą pozycję w tabeli ACB, ostatnią premiowaną udziałem w play off. RETABet plasuje się na przedostatnim miejscu (7-22). Prowadzi Real Madryt z bilansem 29-1, a druga jest FC Barcelona (26-4).