Billie Jean King Cup: Magdalena Fręch - Carolina Alves. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Singlowe starcie Magdaleny Fręch z Caroliną Alves rozpocznie rywalizację w tenisowym spotkaniu Polska - Brazylia w ramach Billie Jean King Cup. Stawką meczu Polek z Brazylijkami jest prawo występu w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju w Budapeszcie. Relacja i wynik na żywo z meczu Magdalena Fręch - Carolina Alves od 14:00.

W lutym ubiegłego roku w turnieju Grupy I w Luksemburgu reprezentacja Polski, prowadzona przez kapitana Dawida Celta, pokonała kolejno ekipy Słowenii (2:1), Turcji (3:0) i Szwecji (2:0). Dzięki temu awansowała do fazy play-off Billie Jean King Cup. Kwietniowy mecz w Bytomiu z Brazylią został przełożony o rok z powodu pandemii. Zwycięstwo w Hali Na Skarpie oznaczać będzie prawo występu w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju w Budapeszcie, z udziałem najlepszych 12 zespołów świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Billie Jean King: Polska - Brazylia. Transmisje w Polsacie Sport News

 

Jako pierwsza Polka na korcie w Bytomiu zamelduje się Magdalena Fręch, która zajmuje aktualnie 157. miejsce w rankingu WTA. Jeszcze kilka dni temu Fręch rywalizowała w Charleston, gdzie odpadła w 2. rundzie z jedną z najlepszych tenisistek świata - Garbine Muguruzą. Teraz poprzeczka będzie zawieszona zdecydowanie niżej, bo naprzeciw naszej zawodniczki stanie 342. rakieta rankingu - Carolina Alves.

 

- Gra się raz czy dwa w roku dla kadry. Uważam jednak, że dla orzełka na piersi tak naprawdę gramy cały czas. Flaga widnieje przy naszych nazwiskach, więc cały czas czuję, jakbym grała dla kraju. Tu jesteśmy wszystkie razem, odpowiadamy za wynik. Nie jest tak, że jedna dziewczyna jest winna czemuś lub zasłużyła na zwycięstwo. Działamy wspólnie dla dobra drużyny - mówi przed meczem Polska - Brazylia Fręch.

 

Początek spotkania Fręch - Alves o 14:00. Transmisja w Polsacie Sport News. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze