Kto zagra w PlusLidze? Cztery kluby chcą dołączyć do elity

Siatkówka
Kto zagra w PlusLidze? Cztery kluby chcą dołączyć do elity
fot. Cyfrasport
Który klub awansuje do PlusLigi?

– Cztery drużyny zgłosiły wstępne aplikacje do Polskiej Ligi Siatkówki i wyrażają chęć gry w przyszłym sezonie w PlusLidze – powiedział w magazynie #7strefa Dyrektor Działu Komunikacji PLS Kamil Składowski. LUK Politechnika Lublin, BKS Visła Bydgoszcz, BBTS Bielsko-Biała oraz eWinner Gwardia Wrocław to kluby, które mogą w przyszłym sezonie zastąpić w elicie MKS Będzin.

Rywalizacja w Tauron 1. Lidze siatkarzy wkracza w decydującą fazę. Na placu boju pozostały cztery najlepsze drużyny, a w półfinałach dojdzie do konfrontacji LUK Politechnika Lublin – eWinner Gwardia Wrocław oraz BKS Visła Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała.

 

Zobacz także: Wzruszające słowa Wilfredo Leona do Vitala Heynena

 

– Zaplecze PlusLigi zmienia się, coraz bardziej profesjonalizuje. To się coraz lepiej ogląda i jest coraz lepiej opakowane, również telewizyjnie. W tym roku wiele transmisji było robione przez kluby i pokazywane w Ipla.tv, dzięki czemu dało się obejrzeć sporo meczów – powiedział Kamil Składowski w magazynie #7strefa.

 

– Największe emocje dopiero przed nami. Olbrzymie apetyty na PlusLigę są w Lublinie, ale takie samie w Bydgoszczy, Bielsku-Białej i we Wrocławiu. Te cztery drużyny zgłosiły wstępne aplikacje do Polskiej Ligi Siatkówki i wyrażają chęć gry w przyszłym sezonie w PlusLidze – powiedział.

 

Przypomnijmy, że drużyna, która zajmie pierwsze lub drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Tauron 1.Ligi i spełni wymogi "Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa PLS", zostanie dopuszczona do udziału w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2021/22.

 

– Procedura jest taka, że w pierwszej kolejności decyduje wynik sportowy. Mistrz Tauron 1. Ligi będzie miał prawo zastąpienia w PlusLidze drużyny MKS Będzin. Gdyby jednak nie spełnił on warunków, np. nie miał odpowiedniego obiektu, to wówczas sprawdzana będzie druga drużyna. Patrząc na chłodno, wszyscy półfinaliści nie powinni mieć pod tym względem problemu – stwierdził Dyrektor Działu Komunikacji PLS.

 

– Wszyscy czterej półfinaliści mają ambicje, składy, nazwiska w drużynach i na ławce rezerwowych oraz obiekty. Wszystkie miasta marzą o PlusLidze, warto więc śledzić półfinałową rywalizację w Tauron 1. Lidze – dodał Składowski.

 

Rywalizacja w półfinałach Tauron 1. Ligi toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze zostaną rozegrane w niedzielę 18 kwietnia, drugie w czwartek 22 kwietnia, a ewentualne spotkania numer trzy zaplanowano na niedzielę 25 kwietnia.

 

WYNIKI TAURON 1. LIGI SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze