Mario Mandzukic zrzekł się pensji. Piękny gest piłkarza Milanu

Piłka nożna
Mario Mandzukic zrzekł się pensji. Piękny gest piłkarza Milanu
fot. PAP
Mario Mandzukic zrzekł się pensji. Piękny gest piłkarza Milanu

Mario Mandzukic nie zagrał w żadnym spotkaniu Milanu w marcu tego roku. W związku z tym postanowił nie pobierać pensji za ten miesiąc. Pieniądze, jakie powinien zarobić, trafią na konto Fondazione Milan.

Wiele osób zdążyło już zapomnieć, że Chorwat jest zawodnikiem AC Milan. Od momentu transferu, czyli od 19 stycznia, rozegrał zaledwie pięć spotkań, na które przekłada się zaledwie 158 minut. Po raz ostatni widzieliśmy go na boisku 18 lutego, kiedy mediolańczycy zremisowali z Crveną zvezdą (2:2) w Lidze Europy.

 

Zobacz także: Sensacyjne doniesienia! Wojciech Szczęsny na wylocie z Juventusu?

 

Łatwo więc wywnioskować, że w marcu Mandzukic nie zagrał ani minuty. W związku z tym Chorwat zdecydował się na piękny gest. Otóż zrzekł się pensji za ten miesiąc. Informacja została potwierdzona przez prezesa Milanu Paolo Scaroniego.

 

Pieniądze mają trafić na konto Fondazione Milan, czyli fundacji, która angażuje się w wiele akcji charytatywnych we Włoszech.

 

CV Mandzukica jest niezwykle bogate. W trakcie kariery grał m.in. w Bayernie Monachium, Atletico Madryt czy Juventusie. Ma na koncie mistrzostwa Włoch oraz Niemiec. Wraz z reprezentacją Chorwacji został wicemistrzem świata w 2018 roku.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze