Pierwsze słowa Vitala Heynena po zwolnieniu z Perugii. Mocny apel szkoleniowca

Siatkówka
Pierwsze słowa Vitala Heynena po zwolnieniu z Perugii. Mocny apel szkoleniowca
fot. PAP

Vital Heynen został w czwartek zwolniony z funkcji trenera drużyny Sir Safety Perugia Volley. Kilkanaście godzin później na Twitterze Belga pojawił się jego pierwszy komentarz po zwolnieniu, w którym wystosował mocny apel do swoich byłych podopiecznych. - Mój zespół zasługuje na tytuł. Jeszcze wczoraj trenowaliśmy i zostawiam ich ze świadomością, że się odbijemy. Nawet, kiedy między nami będzie duża odległość, będą czuli moje wsparcie - napisał belgijski trener.

Oficjalny komunikat dotyczący zwolnienia Heynena z funcji trenera Perugii pojawił się na stronie internetowej klubu w czwartkowe popołudnie.

 

"Klub ogłasza, że zwolnił Vitala Heynena z funkcji głównego trenera. Zespół zostanie powierzony Carmine Fontanie. Dziękujemy Vitalowi Heynenowi za jego pracę i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze" - napisano w informacji dla mediów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Heynen zwolniony z Perugii

 

Sezon w roli trenera Perugii ma dokończyć Carmine Fontana, dotychczasowy asystent Heynena. Perugia pod jego wodzą nadal walczy o mistrzostwo Włoch. W pierwszym meczu play off Wilfredo Leon i spółka przegrali z Cucine Lube Civitanova 1:3. Jak się okazało, było to ostatnie spotkanie Heynena w roli trenera Perugii.

 

Belgijski szkoleniowiec odniósł się do walki o scudetto w wypowiedzi, która pojawiła się na jego Twitterze w piątkowy poranek.

 

- Właśnie pożegnałem się z zespołem. Powtarzałem, że jestem z nich dumny po wspaniałym (ale trudnym) roku. Mój zespół zasługuje na tytuł. Jeszcze wczoraj trenowaliśmy i zostawiam ich ze świadomością, że się odbijemy. Nawet, kiedy między nami będzie duża odległość, będą czuli moje wsparcie. Idźcie po to - napisał Heynen.

 

 

Belg był trenerem Perugii od 2019 roku. Jako szkoleniowiec tego klubu dwukrotnie sięgnął po krajowy superpuchar. Pracę w Perugii łączył z rolą selekcjonera reprezentacji Polski, którą prowadzi od 2018 roku. W ekipie ze stolicy Umbrii miał okazję współpracować z siatkarzami polskiej kadry - Wilfredo Leonem oraz Maciejem Muzajem.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie